dbanie o usta zima
womentriangle.com

Jak pielęgnować usta w sezonie jesienno-zimowym?

Spierzchnięte, szorstkie i boleśnie popękane – oto efekt nieprawidłowej pielęgnacji ust w okresie  jesienno-zimowym. A tak naprawdę niewiele trzeba, aby również o tej porze roku były piękne i kusiły miękkością.

Usta w sposób szczególny narażone są na działanie czynników zewnętrznych takich jak mróz, zimny wiatr czy słońce, których w okresie jesienno-zimowym nie brakuje. Wargi praktycznie nie posiadają warstwy ochronnej, dlatego musisz o nie bardzo dbać, by nie doprowadzić do nieprzyjemnych pęknięć. Oto kilka porad.

Top 7 pielęgnacji ust

Balsam do ust
thehealthsite.com

1. Wychodząc na dwór, zawsze smaruj usta specjalnym kosmetykiem, przeznaczonym do ich pielęgnacji. Warto, aby pomadka czy krem zawierały witaminę A, E oraz miód. Sztyft ochronny zdecydowanie nie powinien posiadać w swoim składzie alkoholu. Odpowiedni kosmetyk dobrze mieć w torebce i podczas spaceru smarować nim wargi nawet kilka razy.

Oblizywanie ust
wikihow.com

2. Podczas przebywania na dworze nie oblizuj ust. Zwilżanie ich sprzyja pierzchnięciu i przesuszeniu.

miodowe usta
darklipstips.com

3. Raz na kilka dni posmaruj usta sokiem z aloesu, oliwą lub miodem. Taka „maska”, pozostawiona na wargach przez około 15 minut, przywróci im odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia. Zabieg powtarzaj 2-3 razy w tygodniu, aż do uzyskania oczekiwanych rezultatów.

peeleng ust
boldsky.com

4. Jeśli skóra na ustach jest mocno spierzchnięta i łuszczy się, warto jej zafundować peeling na bazie naturalnych składników. Łyżeczkę cukru wymieszaj łyżeczką oliwy z oliwek. Powstałą mieszankę wmasuj dokładnie w wargi i spłucz. Nałóż krem ochronny.

masaz ust
pinkycloud.com

5. Profilaktycznie, raz w tygodniu, zrób ustom delikatny masaż zwilżoną, miękką szczoteczką do zębów. W ten sposób usuniesz łuszczący się naskórek.

Zdrowa dieta
the-new-saltpipe.com

6. Dbaj o zbilansowaną dietę – to co spożywamy ma ogromny wpływ na nawilżenie naszego ciała. Jedz owoce, pij dużo wody, najlepiej niegazowanej.

picie wody
elektramagnesium.com

7. Zadbaj o odpowiednią wilgotność w mieszkaniu. Kaloryfery wysuszają powietrze, a to ma niekorzystny wpływ na wygląd i kondycję warg. Pij także dużo wody, minimum półtora litra dziennie.