kremnazime
Enrich Salon

Krem na zimę – jaki wybrać?

Półki sklepowe uginają się pod ciężarem kremów dedykowanych pielęgnacji skóry, tylko które z nich będą dla Ciebie najlepsze w okresie zimowym? Przeczytaj koniecznie o tym,  na co zwracać uwagę, aby nie dać się „nabić” w przysłowiową butelkę, a skutecznie wesprzeć ciało w walce z efektami mroźnych dni. 

Niska temperatura i zimowy wiatr sprawiają, że Twoja skóra produkuje mniej łoju, przez co staje się sucha i narażona na podrażnienia. Dodatkowo, ciepłe powietrze wydobywające się z kaloryferów czy systemów grzewczych w samochodach sprawia, że woda „ucieka” ze skóry, która przez to robi się matowa i szorstka. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiedniego preparatu, pomagającemu Twojej cerze zachować dobrą kondycję. Piękne opakowania kosmetyków, duże napisy „Krem na zimę” to często tylko sprytne zabiegi marketingowe, które mają na celu zachęcenie nas do zakupu określonego produktu. Aby mieć pewność, że kosmetyk spełni swoją rolę, uważnie przeczytaj listę składników, które zawiera.

Co powinien zawierać dobry krem na zimę?

kremzimowy
Good Housekeeping

Filtr przeciwsłoneczny

Najlepiej o wysokim faktorze (SPF 30 a nawet SPF 50+). Pamiętaj, że słońce może zaszkodzić Twojej skórze nie tylko w lecie. W zimie również jesteś narażona na szkodliwe działanie promieni UV.

Masło shea / masło kakaowe

Te składniki doskonale natłuszczą Twoją skórę i ochronią ją przed skutkami mroźnego wiatru.

Witamina C

Ma ona właściwości, powodujące zwężanie naczyń krwionośnych.

Pantenol/alantoina

Te składniki mają silne działanie pielęgnacyjne i regenerujące. Złagodzą dolegliwości, wywołane przez zimne powietrze.

Naturalne oleje

Najlepszy będzie ten ze słodkich migdałów lub olej arganowy.

Witamina A

Dodatek tej witaminy wpłynie na wartość odżywczą kremu, który dodatkowo ochroni Twoją cerę przed działaniem wolnych rodników.

Krem na zimę,  a typ cery

Przy wyborze kosmetyku na zimę musisz zwrócić uwagę również na typ cery, który posiadasz. Pamiętaj, aby w żadnym przypadku, podczas silnych mrozów nie stosować na dzień kremów nawilżających. Jeśli masz skórę suchą, najlepszy będzie dla Ciebie krem odżywczy i natłuszczający (na bazie np. masła shea czy masła kakaowego) o gęstej konsystencji.

W przypadku cery tłustej i trądzikowej unikaj bardzo tłustych kremów, gdyż dodatkowo zatykają one pory i obciążają skórę. Na noc wklep w twarz preparat nawilżający.
Jeśli jesteś posiadaczką cery naczynkowej, wybierz kosmetyk z dodatkiem witaminy C, która wzmocni Twoje naczynia krwionośne. Ten typ skóry jest szczególnie wrażliwy na działanie czynników atmosferycznych, dlatego w zimie stosuj grubszą niż zwykle warstwę kremu ochronnego.