Jakie środki należy używać do czyszczenia klimatyzacji?

Czy masz zamontowaną klimatyzację? Dlatego doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak często urządzenia klimatyzacyjne zanieczyszczają się. Jakie warto używać środki do czyszczenia klimatyzacji? Sprawdź poniżej.

Dlaczego należy regularnie czyścić klimatyzację?

Klimatyzator jest urządzeniem, które służy do chłodzenia powietrza. Podczas jej pracy wytwarza się wilgoć. Powstałe skropliny usuwane są na zewnątrz. Jeśli nie będą, może doprowadzić to powstania: pleśni, grzybów oraz przyczynić się do rozwoju bakterii. Zanieczyszczona klimatyzacja jest szkodliwa na ludzkiego organizmu. Może spowodować:

  • Obniżenie odporności;
  • Zwiększenia ryzyka zachorowania na grypę lub przeziębienie;
  • Podrażnienie spojówek oraz wystąpienia zespołu suchego oka;
  • Problemy z zatokami;
  • Zachorowanie na chorobę zakaźną dróg oddechowych;

Warto pamiętać także o tym, że nie będzie wydajna podczas swojej pracy.

Jakimi środkami należy czyścić klimatyzację?

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje urządzenie klimatyzacyjne działało poprawnie jak najdłużej, powinieneś korzystać ze specjalnych środków. Doskonale nadają się preparaty marki HVAC, radzą sobie z silnymi zabrudzeniami, tłuszczami gastronomicznymi oraz dezynfekują. Wysoka jakość produktów powoduje to, że są wyjątkowo skuteczne. Stosując je, można mieć pewność co do tego, że są bezpieczne dla zdrowia.

Jak prawidłowo czyścić klimatyzację?

Jeśli zabrudzenia są świeże, można wyczyścić klimatyzację miękką, wilgotną szmatką. Nie wolno stosować rozpuszczalników ani środków, które zbliżone są do nich pod względem składu. Dlatego, że substancje lotne mogą przedostawać się do dróg oddechowych. Mogą doprowadzić także do uszkodzenia sprzętu. W utrzymaniu czystości powinieneś utrzymać w szczególności: skraplacz oraz parownik. Skraplacz jest elementem, który jest wystawiony na zewnątrz, natomiast parownik znajduje się wewnątrz. Czyszczenie klimatyzacji należy wykonać, spryskując urządzenie środkami chemicznymi. Skraplacz należy pryskać tymi o silniejszym działaniu z kolei parownik – o łagodniejszym.

Gdzie dostępne są środki HVAC do czyszczenia klimatyzacji?

Preparaty do czyszczenia klimatyzacji, dostępne są w ofercie sklepu internetowego: Art Bor. Oprócz możliwości kupienia środków można zdecydować się na zestaw do dezynfekcji. Obejmuje urządzenie do dezynfekcji oraz umożliwia odgrzybienie miejsc, które są trudno dostępne za pomocą metody tzw. suchej mgły. Urządzenie zawiera specjalną dyszą, rękojeść spustową oraz zbiornik o pojemności 500 ml. Sprzęt działa uniwersalnie, dzięki temu pozwala na dezynfekowanie: klimatyzacji, magazynów, zbiorników, pojemników oraz kanałów. Dysze urządzenia są wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki temu są odporne na korozję oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Czyszczenie klimatyzacji jest czynnością, którą każdy może wykonać samodzielnie zgodnie z zaleceniami, które przedstawił producent. Potrzebne są do tego tylko specjalistyczne środki. Warto kontrolować jej stan regularnie, ponieważ efektywne, tanie oraz długo pracujący sprzęt.