metamorfoza wygladu

Jak być fit kobietą? Trening z trenerem i dieta

Bycie fit stało się już poniekąd modne i bardzo dobrze. Dbanie o siebie ma ogromne znaczenie nie tylko dla naszego wyglądu, ale przede wszystkim kondycji zdrowotnej organizmu. Mówią, że w zdrowym ciele zdrowy duch i jest w tym mnóstwo prawdy. Aby jednak tak się stało musimy postawić na duet treningu i zbilansowanej diety. Jak to zrobić. Jakie czynniki brać pod uwagę, aby stać się w pełni fit, a tym samym czuć się dobrze w swoim ciele? Podpowiadamy.

Być fit – co to oznacza?

Samo słowo „fit” w języku angielskim oznacza po prostu ,,w dobrej kondycji”. Bycie fit jest więc tożsame z tym, że nasz organizm jest w bardzo dobrej formie biorąc pod uwagę zarówno jakość zdrowia, jak również wydolność. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje także piękna, zgrabna sylwetka, o której marzy większość z nas. Rzecz jasna nikt nie jest doskonały i warto jest akceptować mankamenty na jakie nie mamy wpływu, niemniej zadbany organizm odwdzięczy nam się po stokroć – dobrym samopoczuciem, energią do działania, słowem – lepszą jakością życia.

Zaczynamy być fit

Rozpoczęcie drogi pt. jestem fit zwykle wiąże się ze zmianą pewnych nawyków, systematycznością i dużą dawką motywacji. Jeśli chcemy zmienić coś w swoim życiu, nie może być to robione z przymusu, pod presją. Warto po prostu zacząć działanie od uświadomienia sobie tego, że robimy to tylko i wyłącznie dla siebie, dla własnego komfortu i sprawienia, że nasz organizm będzie dłużej cieszył się dobrym zdrowiem.

Wśród czynników, jakie składają się na bycie fit jest między innymi to, że musimy bardzo zadbać o to, co znajduje się na naszych talerzach. W praktyce oznacza to zdrową i zbilansowaną dietę dostosowaną do naszych indywidulanych preferencji, trybu życia, kondycji zdrowia, jak również kaloryczności.

Ogromnie ważną kwestią jest zadbanie o regularność posiłków – tutaj optymalnym odstępem czasu między nimi są 3 godziny – oczywiście w miarę możliwości. Kolejny krok na drodze o walkę o lepszą siebie jest zatroszczenie o higienę snu. Ten jest ogromnie ważny, odpowiada za regenerację organizmu, pracę układu nerwowego i ogólną energię do działania. Mówią, że sen, to zdrowie i rzeczywiście tak jest.

Nie bez znaczenia pozostaje także wprawienie ciała w ruch. Pamiętajmy o tym, że nawet z pozoru zwykły spacer może okazać się dla nas zbawienny. Nie ma nic gorszego niż rezygnacja z aktywności. Takie działanie, to krótka droga do otyłości, jak równiej pojawienia się na horyzoncie wielu groźnych chorób, w tym np. cukrzycy.

Bycie fit, a dieta

Zwracanie uwagi na to, co się znajdzie na naszych talerzach jest ogromnie ważne. Pamiętajmy o tym, że każda z nas jest inna, a co za tym idzie – jedna, sprawdzona dieta dla każdego po prostu nie istnieje. W grę wchodzą zarówno indywidualne predyspozycje organizmu, jak również poziom aktywności (kaloryczność diety). O ile nie ma jednego przepisu dla każdej z nas, o tyle istnieje kilka czynników, które determinują jakość zdrowego żywienia.

Wśród nich znajduje się między innymi to, aby unikać gotowych produktów, przetworzonych etc. Nie bez znaczenia pozostaje także zrezygnowanie ze smażenia, a zwłaszcza w towarzystwie głębokiego tłuszczu w duecie z grubą panierką na której ten się osadza. Kolejny krok do bycia fit, to rezygnacja z używek oraz cukrów prostych (słodkie napoje, cukierki etc.). Pamiętajmy także o wspomnianej regularności posiłków i bezwzględnej żelaznej zasadzie, jaką jest jedzenie śniadania. To właśnie ono daje nam energię do działania. Każdy posiłek powinien mieć towarzystwo w postaci warzyw. Ważne jest także picie wody – co najmniej półtora litra dziennie, a jeśli stawiamy na aktywność, to relatywnie więcej.

Chcesz być fit? Zacznij się ruszać!

Najgorszą z możliwych sytuacji to ta w której siedzimy wiele godzin za biurkiem, a wracając do domu korzystamy z auta lub komunikacji miejskiej, żeby następnie w zaciszu sypialni oddać się błogiemu lenistwu. Brak aktywności fizycznej zdecydowanie osłabia jakość naszego życia. To nie tylko spadek energii, brak motywacji, ale także bardzo krótka droga do pojawienia się wielu groźnych chorób, które często zagrażają nawet naszemu życiu.

O ile wiele z nas ma w sobie odpowiednią dozę motywacji do działania i potrafi samodzielnie zadbać o treningi, o tyle równie dużo nie do końca jest świadoma od czego zacząć. Tu z pomocą przychodzi pomoc trenera personalnego, którzy dobierze ćwiczenia zarówno do naszych możliwości, jak i potrzeb. Jest to inwestycja w siebie, więc warto wygospodarować na nią środki. Na rynku jest wiele możliwości rozwiązań sytuacji finansowej, jeśli nie pozwala nam ona na realizację planów treningowych pod okiem specjalisty. Tu z pomocą przychodzi np. pożyczka online, którą można określić jako pożyczkę na metamorfozę swojego wyglądu. Takie działanie pomoże nie tylko uwierzyć w siebie, sprawić, że wprawimy ciało w ruch, ale przede wszystkim – zadbać o jakość naszego zdrowia. W końcu na tym polega bycie fit.