moda slubna

Suknie ślubne — koszty szycia i wypożyczenia

Wiele kobiet marzy o ślubie już od najmłodszych lat. Kiedy wreszcie otrzymamy pierścionek zaręczynowy i zaczynamy planować to wielkie wydarzenie, w pewnym etapie przychodzi ten ekscytujący moment — wybór sukni ślubnej. Obecny rynek oferuje ich szeroką gamę, dlatego z pewnością każda przyszła panna młoda znajdzie model idealny dla siebie. Jednak osoby, które dysponują mniejszym budżetem, powinny zastanowić się nad szyciem lub wypożyczeniem takiej kreacji. Z jakimi wiąże się to kosztami? Podpowiadamy.

Suknie ślubne — na jakie koszty trzeba się przygotować?

Wiele kobiet zastanawia się np. oglądając w internecie suknie ślubne – jakie koszty ich czekają w związku z wyborem tej jedynej. Cena takiej kreacji jest uzależniona między innymi od konkretnego modelu, materiałów, zdobień, a także jej pochodzenia. Inne ceny oferują salony sukien ślubnych, inne czołowi projektanci, a jeszcze inne wypożyczalnie lub krawcowe.

Osoby, dla których cena sukni nie odgrywa istotnej roli, ponieważ dysponują dużym budżetem na ten cel, najczęściej decydują się na te dwie pierwsze opcje. Kreacja od projektanta to wydatek od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Z kolei w salonach stawki wahają się od około 2-3 000 zł do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Osoby, które nie dysponują znacznymi środkami finansowymi, często rozważają uszycie sukni ślubnej lub jej wypożyczenie. Na jakie wydatki wówczas powinny się przygotować?

Suknie ślubne — koszt szycia

Jednym z najpopularniejszych sposobów uzyskania wymarzonej sukni jest jej uszycie. Rozwiązanie to wybierane jest zarówno przez osoby, które dysponują dużym budżetem i chcą, aby ich kreacja była niepowtarzalna, jak i panny młode szukające oszczędności. Koszt uszycia sukni ślubnej jest uzależniony od wielu aspektów, między innymi renomy pracowni krawieckiej, a także użytych materiałów, zdobień, rodzaju wykończenia i innych dodatkowych rozwiązań. Z tego powodu jej koszt może zaczynać się już od 1000 zł i sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Wypożyczenie sukni ślubnej — jakie są koszty?

Wypożyczenie sukni ślubnej wiąże się ze sporą oszczędnością pieniędzy. Dodatkowo osoby, które nie chcą zachowywać tego elementu garderoby dla przyszłych pokoleń, decydują się na tę opcję, ponieważ po sesji zwracają kreację do wypożyczalni, co rozwiązuje problem związany z przechowywaniem tego stroju.

Cena takiej usługi jest uzależniona od wyboru konkretnej firmy, a także modelu, jednak zazwyczaj jest przynajmniej o połowę niższa od wartości takiej sukni w salonie. Koszty tej usługi zaczynają się już od 500 zł, a kreacje można zachować nawet na 2 tygodnie, dlatego warto w niej wystąpić nie tylko na ceremonii zaślubin, ale także później na sesji.