wesele w stylu glamour

Jak urządzić wesele w stylu glamour?

Ślub i wesele w stylu glamour to idealna propozycja dla par młodych, które z jednej strony cenią sobie elegancki klimat przyjęcia. Z drugiej jednak lubią luksus, bogactwo i przepych. Nic więc dziwnego, że nowoczesny styl glamour najprawdopodobniej nigdy nie wyjdzie z mody i dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które organizują ten jeden z najważniejszych dni w swoim życiu. Decydując się na taki motyw przewodni, należy jednak dopasować wszystkie elementy ślubu i wesela, a więc ubrania państwa młodych, kolorystykę sali balowej czy dekoracje, a także szereg innych aspektów do tego motywu przewodniego. Jak urządzić wesele w stylu glamour? Przedstawiamy wskazówki, pomysły i inspiracje.

Styl glamour – elegancja, bogactwo i przepych

Styl glamour kojarzy się przede wszystkim z elegancją, bogactwem i przepychem. Warto jednak wiedzieć, że narodził się on na początku lat 20. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, kiedy to po Wielkim kryzysie krezusi wydawali huczne przyjęcia, bogato dekorując przy tym swoje posiadłości. Do Polski zawitał on w latach 90. XX wieku i od tego czasu jest bardzo popularny nie tylko w kontekście organizacji ślubu i wesela, ale także dekoracji wnętrz, a więc mieszkań i domów. Styl glamour najlepiej sprawdza się w przypadku par, które chcą efektownie celebrować ten najważniejszy dzień w swoim życiu, ale jednocześnie pragną zachować umiar między bogactwem i prostotą.

Suknia ślubna panny młodej i elegancki garnitur pana młodego, czyli stylizacje pary młodej

Wesele glamour to nie tylko odpowiednie kolory i dekoracje sali weselnej, ale również pasujące do tego klimatu stylizacje pary młodej. Motyw przewodni tej uroczystości z pewnością idealnie dopełni elegancka suknia panny młodej. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku fason w stylu księżniczki lub syrenki z długim trenem.

Każda panna młoda chciałaby wyglądać przepięknie w dniu swojego ślubu, dlatego krój sukni powinien być dopasowany przede wszystkim do jej urody i figury, a dopiero w drugiej kolejności do stylistyki wesela. W stylizacji panny młodej dużą rolę odgrywają również dodatki, a także fryzura i makijaż. One również powinny być dopasowane do sukni ślubnej. Jeżeli jednak zdecydujemy się na kreację księżniczki lub w stylu syrenki, możemy postawić na długie, rozpuszczone, pofalowane włosy lub wysoki kok. Biżuteria również może być bogato zdobiona i dobrze widoczna. Warto więc postawić na przykład na duże kolczyki w kolorze srebrnym lub złotym.

Pan młody z kolei kompletując swoją stylizację, którą założy podczas jednego z najpiękniejszych dni w swoim życiu, może sięgnąć po smoking, a nawet frak. Jeżeli jednak nie będzie czuł się dobrze w tego typu odzieniu, może postawić na zwykły garnitur. W takim przypadku jednak, aby utrzymać efekt glamour lepiej, jeżeli sięgnie po marynarkę smokingową. Do takiej stylizacji najlepiej dobrać połyskujące lakierki, eleganckie spinki do mankietów i muchę – będzie się ona prezentowała zdecydowanie lepiej niż tradycyjny krawat. Ważna jest również fryzura pana młodego – powinien on postawić na eleganckie, stylowe cięcie.

Wesele w stylu glamour – sala weselna

Planując wesele w stylu glamour, warto uwzględnić ten fakt już podczas poszukiwania sali weselnej. Chociaż taką imprezę można urządzić w standardowej sali czy restauracji, żeby uzyskać pożądany efekt, trzeba poświęcić sporo pracy, a przede wszystkim nakładów finansowych na udekorowanie takiego obiektu. Z tego powodu, dobrze jest zorganizować wesele w takim klimacie na przykład w eleganckim dworku, na zamku czy w pałacowej sali urządzonej w barokowym stylu. Dzięki temu już sam charakter obiektu będzie nawiązywał do stylistyki wesela, a dekoracje ślubne będą stanowiły jedynie dopełnienie całości.

W dekoracji sali w stylu glamour najlepiej sprawdzą się okrągłe stoły i krzesła bankietowe. Obecnie dużą popularnością cieszą się krzesła Chiavari oraz Chameleon. Niektóre obiekty mają je standardowo w swoim wyposażeniu, w pewnych przypadkach jednak, aby udekorować nimi salę, para młoda zmuszona jest do skorzystania z usług specjalistycznej wypożyczalni. Jeśli organizujemy wesele w stylu glamour w pałacowych wnętrzach, najprawdopodobniej będą się tam znajdowały kryształowe żyrandole, pikowane sofy i szezlongi, ogromne lustra oraz wiele innych dodatków, które świetnie będą współgrały ze stylistyką glamour.

Na jakie dekoracje sali weselnej glamour postawić?

Choć wesele w stylu glamour pełne jest złota i srebra, warto postawić też na kwiatowe dekoracje, umieszczane w wysokich wazonach w kolorze złotym lub srebrnym, lub w ozdobionych perełkami bądź kryształami kandelabrach. Jeśli organizujemy wesele w stylu glamour, najlepiej sprawdzą się bukiety z róż, lilii, piwonii, storczyków czy hortensji, a więc zupełnie innych roślin niż te, które standardowo wykorzystuje się np. w stylu boho.

Zastawa stołowa również powinna być ozdobiona kryształkami, by stanowiła dodatkową dekorację stołów. Elementy takie jak kryształowe kieliszki czy bogato zdobione szkło, metaliczne złote i srebrne świeczniki z umieszczonymi w nich świecami w kolorze białym, złotym, lub srebrnym, pozwolą nam uzyskać dekorację, która będzie nie tylko wpisywać się w obecne trendy i pasować do przyjęcia w stylu glamour ale również, która będzie niezwykle podobała się gościom. Warto jednak pamiętać, że aby dekoracje glamour były zachwycające, należy zachować pewien umiar, dlatego lepiej nie łączyć zbyt wielu motywów np. pereł z piórami.

Ślub w stylu glamour – jakie kolory?

Inspiracje na ślub w stylu glamour obecnie można znaleźć w wielu miejscach, ponieważ świat w końcu oszalał na punkcie tej stylistyki. Warto jednak pamiętać, że ślub i wesele glamour w kwestii kolorystyki zazwyczaj opiera się na dwóch barwach. Złoto i srebro to luksusowe odcienie, które powinny królować na sali weselnej. W tym kolorze mogą być wykonane żyrandole, świeczniki, girlandy, a nawet serwetki. W połączeniu z tymi metalicznymi kolorami doskonale prezentują się pastele, a więc odcienie różu, zieleń, granat, purpura, a także biel.

Papeteria w stylu glamour

W przypadku wesela w klimacie glamour duże znaczenie mają nie tylko kompozycje kwiatowe i ogólny wystrój sali, ale także papeteria ślubna. Już zaproszenia ślubne glamour powinny doskonale oddawać klimat, w jakim chcemy urządzić najważniejszy dzień w swoim życiu. Na zaproszeniach możemy więc umieścić np. złote lub srebrne zdobienia. Ten sam motyw, który wykorzystamy na zaproszeniach, warto umieścić również na innych elementach papeterii ślubnej, takich jak winietka, menu, tablica gości czy zawieszkach lub naklejkach na alkohol. Dzięki takim dodatkom całość aranżacji naszego wesela będzie spójna.