Odchudzanie twarzy

Jak schudnąć z twarzy? Najskuteczniejsze metody

Przybieranie na wadze to jeden z naszych największych koszmarów. Już kilka dodatkowych kilogramów może wyraźnie zmienić idealne dotąd proporcje sylwetki, przez co nasza samoocena często poważnie cierpi. Wiele jednak zależy od uwarunkowań genetycznych i gdzie tkanka tłuszczowa ma tendencję do akumulowania. W licznych przypadkach to właśnie zaokrąglona twarz jest pierwszym sygnałem świadczącym o zwiększającej się masie ciała. Zatem co zrobić, żeby schudnąć z twarzy?

Jak schudnąć na twarzy? Redukcja masy ciała

Aby skutecznie pozbyć tłuszczu na twarzy, w pierwszej kolejności należy rozpocząć od odchudzania całego ciała. Zaokrąglone policzki często towarzyszą nadmiernemu tyciu, dlatego też warto postarać się o zredukowanie wagi do poziomu dla nas w pełni satysfakcjonującego. Schudnąć z twarzy jest stosunkowo ciężko, szczególnie osobom, które z natury posiadają szczupłą i zgrabną sylwetkę. Podwójny podbródek nierzadko jest zmorą nawet dla kobiet, które utrzymują swoją wagę na odpowiednim poziomie. W takim wypadku odchudzanie może nie dawać spektakularnych efektów, jeśli winę za pełniejszą twarz ponoszą inne czynniki niż tłuszcz z twarzy.

Jak schudnąć z policzków? Detoksykacja organizmu

Wyraźnie pełniejsza twarz może nie mieć nic wspólnego z dodatkowymi kilogramami. Opuchlizna twarzy, a w szczególności policzków, powiek czy nosa bardzo często ma związek z zatrzymywaniem się wody w organizmie. Jest to następstwo nieodpowiedniej diety bogatej w wysoko-przetworzone produkty zawierające duże ilości soli, cukru czy tłuszczu. Toksyny gromadzące się w organizmie powodują zaburzenie naturalnej gospodarki biochemicznej, dlatego warto przejść na dietę detoksykacyjną. Jak schudnąć z twarzy i szyi? Należy pić co najmniej 2 litry wody dzienne, włączyć do codziennej diety świeże owoce i warzywa, a także zrezygnować z fast-foodów, słodyczy, słonych przekąsek, a także alkoholu, który jest nie tylko kaloryczny, ale i toksyczny.

Ćwiczenia na wyszczuplenie twarzy

Ćwiczyć można nie tylko ciało, ale i twarz, która pod wpływem odpowiedniej stymulacji może znacznie zredukować zaokrąglony owal twarzy. Aby osiągnąć wymorzone efekty, ćwiczenia na szczupłą twarz powinny być wykonywane regularnie i precyzyjnie. Wystarczy już kilka minut treningu mięśni twarzy rano i wieczorem, by zauważyć wyraźną różnicę. Zatem jakie ćwiczenia na schudniecie twarzy wykonywać? Głośne i wyraźne wymawianie samogłosek, zasysanie wewnętrznej części policzków, ćwiczenie „dziubka” czy uśmiechu to tylko niektóre ze sposobów na wyszczuplenie twarzy.

Szczupła twarz

Jak szybko schudnąć na twarzy? Makijaż wyszczuplający

Czy da się wyszczuplić twarz w zaledwie kilka minut? Okazuje się, że można! Umiejętnie wykonany makijaż pozwala optycznie wyszczuplić twarz. Kluczowym elementem jest konturowanie twarzy, czyli gra światłocieni. Wyraźne podkreślenie kości policzkowych, linii żuchwy, skroni czy bocznych grzbietów nosa pozwala skutecznie odwrócić uwagę od nadmiaru tłuszczu na twarzy czy też opuchlizny. Jak zeszczupleć z twarzy jeszcze bardziej efektywniej i efektowniej? Używając rozświetlacza na szczytach kości policzkowych i na środku grzbietu nosa – rozświetlacz w parze z bronzerem pogłębi trójwymiarowość twarzy, a co za tym idzie – jeszcze lepiej ją wyszczupli. Zatem żeby schudnąć z twarzy wystarczy znajomość kilku trików makijażowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

📌 With blue colour Да будет цвет! Под таким девизом ваяла образ😊 Немного увлеклась стрелками, но куда сегодня без них! ____________________________________________ ✅Вопросы о бронировании даты/💰: -свадебного/вечернего образа; -образа для фото/видео📸; -сотрудничестве на коммерческой/тфп основе 📩Direct, Viber, Telegram +375445374660 #makeupnatashataptukhina #makeup #weddingmakeup #макияжминск #instamakeup #makeupartist #acsessorieshandmade #makeuplover #makeupforever #cosmetic #cosmetics #eyeshadow #lipstick #gloss #mascara #palettes #eyeliner #lip #lipstick #foundation #concealer #powder #eyes #eyebrows #lashes #свадебныйобраз #макияж #стрелки #аксессуарыдляволос #artmakeup

Post udostępniony przez MAKEUP / HAIRSTYLE / BROW (@natasha_taptukhina)

Jak można schudnąć z twarzy? Nowa fryzura

Nie tylko dzięki makijażowi można szybko schudnąć na twarzy. Odpowiednio dobrana fryzura potrafi wyszczuplić oblicze i sprawić, że twarz stanie się bardziej pociągła i wyrazista. Warto zdać się na doświadczenie i wiedzę stylistów fryzur, którzy z łatwością powinni wybrać cięcie odpowiednie do proporcji twarzy. Jak odchudzić twarz i szyję dzięki fryzurze? Nierzadko sprawdza się cieniowana grzywka na boki, jak również krótkie strzyżenia.

Jak szybko wyszczuplić twarz? Zabiegi kosmetyczne

Modelowanie owalu twarzy można pozostawić specjalistom z dziedziny medycyny estetycznej. Ćwiczenia na szczuplejszą twarz czy zmiana złych nawyków żywieniowych może nie wystarczyć do osiągnięcia w pełni zadowalających efektów. Zabiegi na szczupłą twarz nie zawsze wiążą się metodami inwazyjnymi – schudnąć na twarzy możliwe jest dzięki delikatnym zabiegom liftingującym wykorzystującym fale radiowe czy laser.