Waga po kwarantannie

Jak schudnąć po kwarantannie?

Okres społecznej izolacji spowodowany pandemią koronawirusa sprawił, że wiele nas boryka się z problemem nadprogramowych kilogramów. Spędzanie niemal 24 godzin na dobę w czterech ścianach niezwykle sprzyja podjadaniu, a w domu zdecydowanie trudniej zmotywować się do treningu bez profesjonalnego sprzętu. Dlatego też wiele z nas podczas kwarantanny przybrało na wadze, jednak im szybciej ją zredukujemy, tym szybciej poczujemy się lepiej. Zatem jak wrócić do formy sprzed pandemii?

Jak skutecznie schudnąć: odpowiednia motywacja

Kwarantanna przypadła na okres przedwakacyjny, kiedy wiele osób powoli szykowało się do sezonu plażowego. Więcej wolnego czasu na gotowanie w połączeniu z drastycznym obniżeniem poziomu aktywności spowodowało, że dodatkowe kilogramy pojawiły w szybkim tempie. Ich zrzucenie nie jest jednak takie łatwe i przyjemne, dlatego warto znaleźć w sobie maksimum motywacji, aby wrócić do optymalnej formy fizycznej sprzed okresu izolacji. Na szczęście sama świadomość zbliżających się wakacji nad morzem dla wielu jest wystarczającym źródłem naturalnego dopingu w drodze do wymarzonej sylwetki.

Zobacz także: https://zdrowienaczasie.pl/jak-zaoszczedzic-czas-w-kuchni/

Jak skutecznie schudnąć: aktywność fizyczna

Ruch potrafi wnieść dużo do naszego życia, zwłaszcza jeśli na co dzień spędzamy po kilka godzin przy służbowym komputerze. Regularne ćwiczenia nie tylko pomagają w zachowaniu sprawności mięśni, stawów czy wydolności oddechowo-krążeniowej, ale także pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dobra wiadomość jest taka, że doczekaliśmy się ponownego otwarcia siłowni, klubów fitness czy basenów, gdzie jednak wciąż obowiązuje ścisły reżim sanitarny. Każda forma aktywności fizycznej działa na nasza korzyść, dlatego równie dobrze możemy biegać w terenie czy jeździć na rowerze z całą rodziną.

Jak skutecznie schudnąć: zbilansowana dieta

Same ćwiczenia zazwyczaj nie wystarczają, aby zrzucić zbędne kilogramy – do regularnych treningów warto dorzucić zdrowe i w pełni zbilansowane posiłki, które wspomogą działanie metabolizmu, a także dodadzą nam energii do działania. Samodzielne gotowanie i planowanie codziennych posiłków może być jednak zbyt czasochłonne, zwłaszcza gdy wiele z nas po okresie kwarantanny ma dwa razy więcej obowiązków zawodowych. W takim wypadku warto sięgnąć po catering dietetyczny, który znacznie ułatwi nam żmudny proces odchudzania. Posiłki przyrządzane w zgodzie z najważniejszymi zasadami zdrowego żywienia pomagają szybciej wrócić do fit-formy, co korzystnie wpływa na wydolność organizmu oraz jego generalną kondycję. Dietę pudełkową można wziąć ze sobą do pracy, szkoły, na siłownię czy w podróż samochodem i nie dopuścić do pojawienia się uczucia głodu, spadku energii i złego samopoczucia. Co ważne, catering pudełkowy dostępny jest najczęściej w kilku wariantach kalorycznych oraz smakowych, dzięki czemu osoby z nietolerancjami spożywczymi lub preferujące dietę vege również mogą cieszyć się pysznym jedzeniem z dostawą do domu.