sposob na rozstepy

Jak radzić sobie z rozstępami?

Rozstępy pojawiają się w różnym wieku, a ich główną przyczyną jest gwałtowne rozciąganie skóry. Nie nadążą ona z produkcją kolagenu, przez co włókna się uszkadzają i w efekcie zostają nieestetyczna pręgi. Rozstępy nie są szkodliwe dla zdrowia, nie prowadzą też do żadnych innych konsekwencji. Po prostu są. Jednak są mało estetyczne, co sprawia, że stają się przyczyną kompleksów.

Przyjęło się, że rozstępy są domeną kobiet w ciąży, ale tak nie jest. Co prawda są one szczególnie narażone na rozstępy – w końcu ich brzuch, uda i piersi bardzo się rozciągają, ale nie są jedyną grupą, którą może to dotknąć. Rozstępy pojawiają się też u osób otyłych, które gwałtownie przybierają na wadze. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tak samo pręgi mogą pojawić się na skórze nastolatków, których ciało się zmienia i gwałtownie nabiera masy.

Czy można im zapobiec?

W pewnym sensie na pewno. Warto przeanalizować, jakie czynniki sprzyjają pojawianiu się rozstępów, by następnie dopasować odpowiednie działania. W pierwszej kolejności waga. Utrzymując wagę na względnie stałym poziomie, ryzyko rozstępów się zmniejsza. Prowadząc styl życia, w którym nie ma miejsca na przybieranie na wadze, nie trzeba się obawiać, że skóra będzie się rozciągać. Dalej. Odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry. Skoro rozstępy są efektem nienadążania komórek skóry z produkcją kolagenu, wystarczy im troszkę pomóc. Można sięgnąć po odpowiednie kremy dostępne między innymi na https://ziaja.com/products/type/cellulit-rozstepy oraz dbać, by skóra nigdy nie była przesuszona.

Kosmetyki na rozstępy – kiedy rozstępy już są

Zapobieganie nie zawsze jest wystarczające i czasem rozstępy już są. Na szczęście dostępne są kosmetyki na rozstępy, które pomogą poradzić sobie z tym problemem. Najbardziej skuteczne są wtedy, kiedy pręgi na skórze są świeże. Dlatego też ważny jest czas reakcji. Kosmetyki na rozstępy różnią się od zwykłych kremów składem. Zawierają wyciągi z roślin, które uelastyczniają skórę i przyspieszają tworzenie włókien kolagenowych. Stosując je regularnie, można zmniejszyć rozstępy, a mniejsze mogą być niewidoczne. Bardzo polecany jest również specjalny masaż ujędrniający. Można go wykonać zwykłą oliwą. Pobudzi krążenie, a to z kolei przyspieszy produkcję kolagenu. Warto też zrobić maskę na bazie oliwy i witamin, zwłaszcza witaminy C, która rozjaśnia przebarwienia.

Usługi gabinetów kosmetycznych

Chcąc pozbyć się rozstępów, warto również odwiedzić gabinet kosmetyczny. Najczęściej w ofercie znajdują się takie zabiegi jak peeling chemiczny, dermabrazja i mezoteriapia. Wszystkie trzy są cenione i lubiane od lat. W ostatnim czasie popularnością cieszy się nowy zabieg – endermologia. Każdy z nich poprawia ogólną kondycję skóry, odżywia ją i pozostawia gładką i pełną blasku. Jakie to ma znaczenie dla rozstępów? To, że w trakcie zabiegów pobudza się też produkcję kolagenu, dzięki czemu rozstępy się spłycają. Nawet jeśli wciąż będą widoczne, to na pewno zdecydowanie mniej niż przed wizytą w salonie. Jest to warte uwagi nawet wtedy, kiedy rozstępy są od dawna.