Drzewo genealogiczne

Drzewo genealogiczne, czyli oryginalny pomysł na prezent

Urodziny, imieniny, rocznice ślubu czy święta Bożego Narodzenia – w ciągu roku nie brakuje okazji, które chcemy celebrować wraz z najbliższymi. Aby sprawić im radość, często poszukujemy wyjątkowych prezentów, na które jednak zazwyczaj nie mamy konkretnego pomysłu. Kosmetyki, biżuteria czy książki to dość popularne upominki, którym trudno przypisać oryginalny charakter. Może warto zatem sięgnąć po prezent o bardziej sentymentalnej wartości, jakim z pewnością jest drzewo genealogiczne?

Drzewo genealogiczne – prezent 2 w 1

Znajomość historii własnej rodziny pozwala odnaleźć swoją tożsamość i jeszcze bardziej docenić poświęcenie przodków, bez którego nie żylibyśmy teraz w wolnym kraju. Tworzenie drzewa genealogicznego w ramach upominku to zatem świetna okazja, by dowiedzieć się nieco więcej o dziejach rodziny, nawet tych sprzed kilkuset lat. Może się okazać, że nasi praprzodkowie pochodzili z zagranicy czy też wywodzili się z polskiej szlachty. Podróż do przeszłości z pomocą drzewa genealogicznego rodziny z pewnością będzie niesamowitym doświadczeniem, którym warto się podzielić z ukochanymi.

Drzewo genealogiczne na prezent dla dziadków

Najstarszym żyjącym z rodu należy się ogromny szacunek, który warto wyrazić w wyjątkowy sposób. Prezent dla dziadków na rocznicę ślubu czy w dzień ich urodzin nie może być więc schematyczny i pozbawiony unikalnego charakteru. Drzewo genealogiczne w prezencie dla seniorów to swoisty hołd dla ich długowieczności i trudu, jaki musieli włożyć w wychowanie kolejnych pokoleń. Portrety rodzinne zebrane w jednym miejscu wywołają w naszych ukochanych dziadkach chwilę refleksji, a jednocześnie ogromną radość z uroczystego uhonorowania każdego z członków rodziny z osobna. Wzruszenie po rozpakowaniu drzewa genealogicznego gwarantowane.

Drzewo genealogiczne

Drzewo genealogiczne jako prezent dla rodziców w dniu ślubu

Dzień ślubu i wesela to ogromne przeżycie nie tylko dla pary młodej, ale i dla rodziców, którzy muszą pogodzić się z wydaniem swoich dzieci z rodzinnego gniazda. Jednym z najstarszych zwyczajów obecnych na polskich weselach jest moment podziękowań dla rodziców za trud włożony w nasze wychowanie. Dlaczego więc zamiast kwiatów czy koszów słodkości nie wręczyć rodzicom drzewa rodzinnego w prezencie? Śluby wśród młodego pokolenia to kolejny przełomowy moment w historii każdej rodziny, który warto upamiętnić pięknie oprawionym drzewem genealogicznym.