Jak wyraźnie wzmocnić włosy i ich cebulki? To pytanie każdego dnia zadaje sobie wiele z nas. Gęste, lśniące naturalnym blaskiem włosy to jeden z największych kobiecych atrybutów, jednak coraz więcej kobiet boryka się z problemem cienkich, wypadających włosów, które w dodatku mają tendencję do rozdwajania. Słaba struktura włosów może być zjawiskiem o charakterze tymczasowym, ale równie dobrze może świadczyć o poważniejszych problemach ze zdrowiem. Jednak przed wizytą u specjalisty warto wypróbować kilka domowych sposobów na wzmocnienie włosów, dzięki którym powrócą do swojej optymalnej kondycji.
Wzmocnienie włosów – codzienna pielęgnacja
Włosy stanowią swoistą wizytówkę kobiecej urody, dlatego ich wygląd w dużej mierze determinuje naszą pewność siebie. Gęste, mocne włosy stanowią idealne dopełnienie każdej stylizacji, dlatego tak wiele z nas zaczyna przykładać coraz więcej wagi do codziennej pielęgnacji włosów w domowym zaciszu. W dbaniu o włosy niezwykle istotna jest regularność oraz dobór odpowiednich kosmetyków dostosowanych do rodzaju włosów.
Co na wzmocnienie włosów? Błędy w pielęgnacji
Wydaje nam się, że doskonale wiemy jak postępować ze swoimi włosami, aby je wzmocnić. Jednak do naszej codziennej rutyny pielęgnacyjnej wkrada się wiele złych nawyków, które zamiast wzmocnić włosy tylko pogarszają ich kondycję. Niedokładne spłukiwanie szamponu czy odżywki do włosów, nakładanie zbyt dużej ilości produktu na włosy czy też częste poddawanie ich stylizacji termicznej to tylko niektóre z podstawowych błędów, którym „zawdzięczamy” problemy ze słabymi włosami. Pocieranie skóry głowy ręcznikiem, szarpanie kosmyków podczas rozczesywania włosów czy spłukiwanie kosmetyków gorącą wodą także przyczyniają się zaburzenia równowagi skóry głowy, jak również struktury mieszków włosowych.
Dieta na wzmocnienie włosów
Nie jest tajemnicą, że wygląd zarówno włosów, skóry i paznokci często jest odzwierciedleniem procesów zachodzących wewnątrz organizmu. Osłabiona kondycja cebulek skutkująca zahamowaniem porostu włosów i ich nadmiernym wypadaniem może być związana z niedoborami podstawowych witamin i mikroelementów. Proces wzmacniania włosów warto rozpocząć „od środka”, stosując się do podstawowych zasad zdrowego odżywiania. Co na wzmocnienie włosów? Białko w postaci chudego mięsa, ryb, roślin strączkowych. Do codziennej diety warto włączyć również warzywa i owoce bogate w witaminy z grupy A, C i E, a także produkty zawierające mikroelementy takie jak żelazo i cynk.
Czym wzmocnić włosy? Profesjonalne kosmetyki
Większość z nas zaopatruje się w kosmetyki do pielęgnacji włosów w drogeriach, gdzie z dnia na dzień pojawia się coraz więcej preparatów zawierających drogocenne składniki odżywcze o silnym działaniu regenerującym, które mogą jednak pozostać nieskuteczne w walce ze słabymi włosami. Zatem co zrobić by wzmocnić włosy? Zainwestować w profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów pozbawione parabenów i bazujące na naturalnych składnikach. Kosztują one zdecydowanie więcej niż szampony i odżywki z drogerii, jednak pierwsze efekty ich stosowania widać zazwyczaj już po kilku dniach testowania. Przy wyborze kuracji wzmacniającej włosy należy pamiętać, aby wybrać produkty odpowiednie dla swojego typu włosów.
Na wzmocnienie włosów domowe maski do włosów
Z produktów, które każda z nas powinna posiadać w swojej kuchni można przygotować wzmacniające maski do włosów, które nie tylko przyspieszą odbudowę ich struktury, ale korzystnie wpłyną na stan mieszków włosowych. Do domowej kuracji wzmacniającej włosy warto użyć oleju kokosowego, który wykazuje się dobrymi właściwościami regenerującymi. Podgrzany olej wystarczy nałożyć na skórę głowy oraz na całą długość włosów i pozostawić na kilka godzin pod czepkiem. Na zniszczone i przerzedzone włosy warto stosować maseczkę z oleju rycynowego, kurzego żółtka i odrobiny oliwy z oliwek. Z kolei maska na włosy z miodem i oliwą intensywnie nawilży włosy i nada im zdrowego blasku.
Słabe włosy – jak je wzmocnić? Regularne podcinanie
Zniszczone, rozdwajające się końcówki włosów nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale przede wszystkim przyczyniają się do zahamowania procesu ich regeneracji. Regularne podcinanie przesuszonych końców pozwala włosom szybciej odrosnąć i nadać im zdrowego wyglądu. Podcinać końcówki warto co kilka tygodni, w zależności od gęstości włosów oraz ich długości.
Co zrobić żeby wzmocnić włosy? Wizyta u fryzjera
Wizyta u fryzjera najczęściej kojarzy nam się z ich stylizacją czy koloryzacją, jednak w profesjonalnym salonie fryzjerskim można skorzystać z zabiegów regeneracyjnych na włosy. Fryzjerzy doskonale wiedzą jak skutecznie wzmocnić włosy, dlatego w przypadku wyraźnie słabszej kondycji włosów i cebulek warto zainwestować w profesjonalną kurację odbudowującą. Do najpopularniejszych zabiegów należą m.in. botoks na włosy, mezoterapia tlenowa, keratynowe prostowanie włosów czy sauna na włosy.
Leave a Reply