stylizacja brwi jaka henne wybrac

Henna pudrowa czy tradycyjna – którą wybrać do stylizacji brwi?

W salonach kosmetycznych możesz spotkać się z różnymi usługami przeznaczonymi do dbania o brwi. Do najpopularniejszych należy zabieg henny pudrowej lub tradycyjnej, a także laminacja brwi czy makijaż permanentny. Jakie efekty przynoszą naturalne produkty i który z nich lepiej wybrać?

Czym jest henna pudrowa?

Henna pudrowa to w pełni naturalny produkt w postaci proszku do rozrobienia z wodą. Występuje w wielu różnych kolorach, więc da się ją bez problemu dopasować do urody klientki. Powstaje z lawsonii bezbronnej, czyli rośliny zawierającej pigment wpływający na kolor włosków i skóry pod nimi.

Co więcej, henna pudrowa dostarcza brwiom składniki odżywcze, przez co dba nie tylko o ich wygląd, ale i kondycję. Często stosuje się ją wraz z zabiegami laminacji i regulacji. Ten wariant sprzyja mocniejszej i trwalszej stylizacji, która utrzymuje się nawet do 6 tygodni, przez co cieszy się dużą popularnością wśród użytkowniczek.

Zwykła henna do brwi – czym się charakteryzuje?

Tradycyjna henna często służy do zabiegu koloryzacji brwi w domu. Można ją łatwo kupić w drogeriach i nie trzeba udawać się do kosmetyczki. Produkt ma postać ciemnej pasty, którą aplikuje się na włoski. Przed użyciem powinno się wykonać próbę uczuleniową, mimo że skład jest w dużej mierze naturalny.

Co ważne, kolor brwi po zwykłej hennie wydaje się nieco mniej intensywny niż w przypadku poprzedniczki. Jeśli chcesz osiągnąć bardzo naturalny efekt, który utrzyma się około 2 tygodni, to wybór dla Ciebie. Możesz też liczyć na szeroki wybór kolorów.

Stylizacja brwi – henna pudrowa a zwykła

Zabieg stylizacji brwi i farbowania najlepiej przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym. Stylistka dobierze ich odpowiedni kształt i zatroszczy się o skórę i włoski. Wypełni wszelkie ubytki i zwiększy trwałość całego procesu. Zareaguje w razie jakichkolwiek przeciwwskazań, a także doradzi, jak wykonywać pielęgnację brwi w domu.

Znacznie częściej poleca się hennę pudrową, ponieważ daje ona dłużej trwający efekt, a stylizację da się zrobić zarówno w wyrazisty, jak i delikatniejszy sposób. Profesjonalna stylistka dopasuje intensywność zabiegu do preferencji klientki i sprawi, że farbka będzie idealnie pasować do jej urody i koloru włosów.

Henna pudrowa pozwala na rzadsze wizyty w salonie, co przyczynia się do oszczędności. Tradycyjną hennę do brwi warto wypróbować, gdy kształt i kolor nadaje się samodzielnie. W razie jakichkolwiek niepowodzeń będzie można szybciej zapomnieć o zabiegu i łatwiej zmyć jego efekty.

Zarówno dla osób o jasnych, jak i ciemnych włoskach poleca się wypróbowanie obu metod stylizacji. Na pierwszy raz najlepiej sięgnąć po szeroką gamę henny tradycyjnej, a następnym razem sprawdzić efekt henny pudrowej. Wszystko po to, aby cieszyć się pięknymi i zadbanymi włoskami.

Zabieg henny pudrowej – dlaczego warto?

Henna pudrowa daje wyjątkowy efekt na brwiach i zwiększa poczucie pewności siebie. Każda kobieta lubi czuć się dobrze we własnym ciele i wyglądać pięknie. Kształt brwi mocno wpływa na wyraz całej twarzy, a przez to, że efekt utrzymuje się długo, oszczędza się czas przeznaczany na codzienne malowanie włosków. Zabieg pozwala każdego dnia budzić się z ich pełną, a przede wszystkim naturalną stylizacją.