guma pasmanteryjna

Gumy pasmanteryjne i ich zastosowanie

Gumy pasmanteryjne to produkty, które znajdują się zazwyczaj na podstawowym wyposażeniu każdego krawca lub projektanta ubrań. Używa się ich głównie do produkcji bielizny. Dzięki swojej elastyczności i rozciągliwości, a także niezwykłej wytrzymałości, nadają się również do wypełnienia innych rodzajów ubrań. Co warto o nich wiedzieć i gdzie znajdują zastosowanie? Podpowiadamy.

Czym są gumy pasmanteryjne?

Gumy pasmanteryjne to produkty, które wykonuje się z bardzo elastycznych i niezwykle wytrzymałych włókien. Ich cechą charakterystyczną jest to, że po rozciągnięciu powracają naturalnie do pierwotnego rozmiaru. Są także niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Gumy pasmanteryjne są dostępne na rynku w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Używa się ich głównie do różnego rodzaju prac krawieckich. Zarówno tych związanych bezpośrednio z produkcją ubrań, jak i ich naprawą lub różnego rodzaju przeróbkami. Istotną zaletą gum pasmanteryjnych jest także to, że są odporne na różnego rodzaju detergenty używane w praniu, a także wysokie temperatury nie zmieniają ich naturalnych właściwości.

Zobacz także: https://thanks.com.pl/gumy-pasmanteryjne-czym-sa-i-dlaczego-staly-sie-tak-popularne/

Gdzie znajdują zastosowanie gumy pasmanteryjne?

Gumy pasmanteryjne znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach, nie tylko w firmach o profilu odzieżowym. Są one niezbędne do produkcji między innymi wygodnych w użytku prześcieradeł z gumką. Po naciągnięciu na dowolną grubość materaca zachowują swoje naturalne właściwości, a przy tym są bardzo wytrzymałe i odporne na zniekształcenia. Po rozciągnięciu wracają do swojego poprzedniego rozmiaru.

Gumy pasmanteryjne znajdują zastosowanie także w produkcji maseczek medycznych i innych wyrobów do specjalistycznego użytku. Przemysł introligatorski wykorzystuje je do bardzo różnych celów. Między innymi w produkcji popularnych kalendarzy, segregatorów i notesów. Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest elastyczna i bardzo wytrzymała gumka, na przykład w formie uchwytu na długopis lub jako element do spinania luźnych kartek.

Na rynku znajdziemy także produkty specjalnego zastosowania. Są to tak zwane gumy wzmacniane, które charakteryzują się podwójnym oplotem. Z tego też powodu są dużo bardziej sztywne i odporne na przetarcia. Używa się ich do różnych celów, ale głównie do wzmacniania obuwia oraz w kaletnictwie przy wytwarzaniu plecaków i wszelkiego rodzaju sprzętu sportowego. Taki rodzaj gum pasmanteryjnych jest zazwyczaj produkowany na specjalne zamówienie klienta, który określa precyzyjnie ich rozmiar oraz kolor. Szeroki wybór takich produktów dostępny jest w firmie https://gumtex.pl/.