Domowe sposoby na przeziębienie – 5 praktycznych porad

Katar, kaszel, ból głowy…przeziębienie potrafi być męczące. Istnieje jednak wiele domowych sposobów, które złagodzą nieco jego objawy i pozwolą Ci chociaż na moment odetchnąć z ulgą.

Przeziębienie: 5 kroków na drodze do zdrowia

Płucz gardło roztworem z soli lub mieszankami ziołowymi. Ból gardła może być bardzo uciążliwy. Możemy go złagodzić płucząc je roztworem soli i wody. Możesz także sięgnąć po roztwór z rumianku, szałwii lub nagietka. Te działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz łagodząco na ból.

Syrop z cebuli. To metoda przekazywana z pokolenia na pokolenia i do dziś dnia równie skuteczna. Do przygotowania syropu potrzebne Ci będą: dwie cebule, 4 ząbki czosnku, 4 łyżki miodu i 4 łyżki cukru. Pokrój cebulę i czosnek w kostkę. Następnie przygotuj słoik. Zacznij tworzyć warstwy syropu. Na początek wrzuć dwie łyżki stołowe cebuli, a potem kolejno: ząbek czosnku, cukier i miód. I działaj tak do momentu, aż skończą się wszystkie składniki. Na koniec przykryj delikatnie słoik pokrywką i odstaw w ciepłe miejsce. Po kilku godzinach syrop jest już gotowy do spożycia. Przyjmuj go trzy razy dziennie (łyżkę stołową).

Rosół z kury. Możesz do niego dodać czosnek lub cebulę. Pamiętaj o tym, że zupa ta Cię rozgrzeje, wspomoże uzupełnienie tak istotnych w czasie infekcji płynów, a także przyspieszy pozbywanie się zalegającego w oskrzelach oraz płucach śluzu. Jeśli dodasz do niej chilli, wówczas wspomożesz oczyszczanie zatok.

Ciepła herbata. Dodaj do niej cytrynę, miód oraz sok malinowy. Ostatni działa podobnie do antybiotyku, natomiast miód łagodzi podrażnienie, uniemożliwia rozmnażanie się bakteriom, a cytryna ułatwia przełykanie.

Sok pomarańczowy z marchwią. To sposób na uporczywy katar.

Jeśli domowe metody zawiodą, musisz skonsultować się z lekarzem.