nowoczesna deszczownica Jaquar

Deszczownica w nowoczesnej łazience – jak ją wybrać?

Deszczownica już od wielu sezonów jest synonimem wygody, komfortu i dobrego designu. Ten nowoczesny element systemu prysznicowego szturmem wkradł się do salonów kąpielowych i nic nie wskazuje na to, aby szybko znudził się jego użytkownikom. Jaką deszczownicę warto wybrać – prostokątną, okrągłą, montowaną natynkowo czy podtynkowo? Podpowiadamy.

Deszczownica podtynkowa i natynkowa

Ideą korzystania z deszczownicy jest jej stały punkt mocowania na ścianie, a tym samym, brak konieczności jej trzymania podczas zażywania kąpieli. W bardzo przyjemny dla skóry sposób rozprasza on strumień wody, przez co przypomina delikatny, padający deszcz. Deszczownica może być montowana wysoko na ścianie, bądź w suficie.

I tak, podtynkowe systemy prysznicowe dedykowane są amatorom zdecydowanych, nowoczesnych rozwiązań. Na łazienkowej ścianie występuje on w formie rozmieszczonej punktowo baterii, prysznica ręcznego oraz deszczownicy sufitowej lub ściennej, o stałej wysokości. Z racji tego, że wszystkie elementy tego systemu są ukryte pod ścianą, warto je montować w trakcie remontu lub prac wykończeniowych.

Inaczej prezentuje się deszczownica natynkowa. Tutaj jej montaż prezentuje się nieco inaczej. Możemy wybrać opcję podstawowego natrysku ręcznego o dużej głowicy i dowolnie ją regulować, jeśli zdecydujemy się na drążek. W przypadku mocowania na uchwycie – punktowo. Inną opcją jest wybór deszczownicy zamontowanej na stałe na drążku wespół z natynkową baterią. W tym wypadku nie mamy wpływu na regulację jej wysokości, bo ta jest po prostu stała i wobec tego, musimy jeszcze wyposażyć łazienkę w tradycyjny ręczny natrysk.

Deszczownica – wybór głowicy

Wybierając głowicę, powinniśmy poświęcić dużo uwagi jej kształtowi oraz rozmiarowi. W przypadku montowanych na drążkach deszczownic ściennych mówimy o okrągłej formie i niewielkiej średnicy – zazwyczaj do nieco ponad 20 cm. W przypadku modeli sufitowych w grę wchodzi nawet 60 cm. Z czysto praktycznego punktu widzenia mają one najczęściej kształt kwadratu, bądź prostokąta. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia ich zlicowanie z powierzchnią sufitu strefy prysznicowej. W przypadku postawienia na najbardziej zaawansowane modele deszczownic, możemy liczyć na wyposażenie je w regulację strumienia. Do wyboru mamy m.in. silny, delikatny (przypominający letni deszcz, lekki, kurtynę wodną czy intensywny masaż. Co ważne, niektóre z nich mają także możliwość sterowania światłem, dźwiękiem czy strumieniem poprzez smartfonową aplikację.