Czas na wyszczuplenie brzucha przed latem

Każdy powód jest dobry, aby zadbać o wygląd swojej sylwetki. Największa motywacja pojawia się zwykle przed nadejściem wiosny i lata, kiedy zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów i plażowania. Chcesz wyszczuplić brzuch, by prezentować się bosko w topach i kostiumach kąpielowych? Podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się problematycznej oponki.

Kiedy zacząć wyszczuplanie brzucha, żeby zdążyć przed latem?

O wygląd sylwetki warto dbać cały czas, stosując zdrową dietę i regularną aktywność fizyczną. Dodatkowo, aby przyspieszyć efekty, przed nadchodzącym sezonem, wybierz się na serię nieinwazyjnych zabiegów wyszczuplających na brzuch, np. endermologię albo zabieg Schwarzy, polegający na stymulacji elektromagnetycznej mięśni.

Jeśli jednak Twoim problemem jest nadmiar tkanki tłuszczowej, która oporna jest na ćwiczenia i zabiegi ujędrniające, warto rozważyć bardziej intensywną metodę wyszczuplania brzucha – liposukcję. Nowoczesne zabiegi odsysania tłuszczu z brzucha nie mają już zbyt wiele wspólnego z klasyczną liposukcją, która wiązała się z wysokim ryzykiem powikłań. Na przykład w Klinice Miracki w Katowicach skorzystasz z liposukcji ultradźwiękowej, która stanowi innowacyjną metodę redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha przy pomocy ultradźwięków. Na zabieg warto wybrać się już zimą albo wczesną wiosną, aby latem móc cieszyć się optymalnymi rezultatami w postaci wyszczuplonego brzucha i napiętej skóry.

Czy liposukcja brzucha jest bezpieczna?

Liposukcja ultradźwiękowa polega na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, znajdującej się między skórą a mięśniami. Przez niewielkie nacięcia w skórze wprowadza się najpierw sondę emitującą ultradźwięki, które rozbijają tkankę tłuszczową i zamieniają ją w płynną emulsję. Następnie, przy pomocy specjalnej kaniuli i podciśnienia, odsysa się rozpuszczoną tkankę tłuszczową. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków wyszczuplanie brzucha tą metodą jest wyjątkowo bezpieczne – nie dochodzi do uszkodzenia nerwów czy naczyń krwionośnych, co minimalizuje ryzyko powikłań. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą). Wykonywany jest przez chirurga, w obecności anestezjologa.

Odsysanie tłuszczu z brzucha – efekty

Po odsysaniu tłuszczu z brzucha na ciało zakładana jest specjalna biezlizna uciskowa. Trzeba ją nosić bez przerw 24 godziny na dobę przez okres około 4-6 tygodni. Pomaga ona prawidłowo goić się, modelować sylwetkę, przyspieszać obkurczanie się skóry, zmniejszać obrzęki. Efekty uboczne, jakie pojawiają się po ultradźwiękowej liposukcji brzucha, ograniczają się zwykle do lekkiej opuchlizny, która szybko znika. Ranki pozabiegowe to kilkumilimetrowe punkty po wprowadzeniu kaniuli. Aby przyspieszyć rekonwalescencję i wzmocnić efekt wyszczuplenia brzucha, już na drugi dzień po zabiegu wykonuje się drenaż limfatyczny. Zalecana jest seria minimum 10 takich zabiegów wspomagających.

Wyszczuplanie brzucha za pomocą liposukcji ultradźwiękowej pozwala na usunięcie dużej ilości tkanki tłuszczowej i widoczne zwężenie talii o kilka-kilkanaście centymetrów. Efekty zabiegu są nieodwracalne, co oznacza, że raz usunięte komórki tłuszczowe już się nie zregenerują. Nie można jednak zapominać o zdrowym i aktywnym trybie życia, który zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej w innych miejscach i utrzymuje zgrabną, proporcjonalną sylwetkę. Dodatkowym efektem liposukcji ultradźwiękowej jest zjawisko obkurczenia i ujędrnienia skóry, które nie występuje przy innych metodach odsysania tłuszczu.

Tłuszcz pobrany podczas liposukcji ultradźwiękowej może być w około 90% wykorzystany ponownie jako naturalny wypełniacz. Oczyszcza się go, a następnie wprowadza w inne miejsca, by nadać im pożądane kształty. Tkanka tłuszczowa wykorzystywana jest m.in. do wypełniania zmarszczek, modelowania piersi, powiększania ust, podnoszenia pośladków.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/.