jak pielegnowac skore

Codzienna pielęgnacja krok po kroku. Poznaj właściwą kolejność

Prawidłowa kolejność nakładania kosmetyków jest bardzo ważna. Chcąc zadbać o skórę, warto o tym pamiętać, kiedy nałożyć serum, a kiedy krem nawilżający. To klucz do prawidłowej pielęgnacji i tym samym zadbanej skóry twarzy. Jak prawidłowo aplikować kosmetyki?

Pielęgnacja twarzy – co to jest?

Codzienna pielęgnacja twarzy powinna stanowi rutynę. Marząc o nieskazitelnie gładkiej, pełnej blasku i pozbawionej niedoskonałości skórze, należy przyjrzeć się uważnie swojej pielęgnacji. Pielęgnacja twarzy krok po kroku to kilkuetapowy proces, który ma duże znaczenie dla wyglądu skóry. Niesie ona ze sobą liczne korzyści. Wśród nich warto wymienić takie jak: poprawa wyglądu cery, zniwelowanie lub zmniejszenie widocznych przebarwień, a także zredukowanie nierówności.

Skuteczna pielęgnacja to pielęgnacja dobrana do typu cery. Każda cera jest inna i ma inne wymagania. Skóra tłusta potrzebuje zredukowania wydzielania sebum, skóra sucha dogłębnego nawilżenia, a skóra mieszana kompleksowej pielęgnacji. Aby zadbać o skórę należy dobrać odpowiednie kosmetyki, których działanie będzie odpowiedzią na potrzeby skóry. Niezależnie od typu skóry należy pamiętać o kremie, który chroni przed promieniowaniem UV. Ważne jest także nawilżanie od środka, czyli picie minimum 2 litry wody dziennie.

Poranna i wieczorna pielęgnacja skóry

O skórę twarzy należy dbać zarówno rano, jak i wieczorem. Poranna pielęgnacja służy zabezpieczeniu skóry przed działanie czynników zewnętrznych. Wieczorem z kolei ważne jest oczyszczenie skóry z pozostałości po porannym pielęgnowaniu, brudu, a także nałożonego makijażu. Dlatego też peeling do twarzy powinien znaleźć się w wieczornych rytuałach pielęgnacyjnych.

Poranną pielęgnację należy rozpocząć od oczyszczenia skóry. Drugim krokiem jest użycie toniku lub środka ściągającego, który ma zebrać nadmiar sebum. Następnie na twarz, dekolt i szyję należy nałożyć serum, które chroni przed wolnymi rodnikami. Serum poprawia wygląd i sprężystość skóry. W przypadku trądziku czy innych niedoskonałości, należy nałożyć preparaty, które mają zwalczyć niechciane wypryski. Ostatni etap to nałożenie kremu nawilżającego z ochroną przeciwko promieniowaniu UV. Tak przygotowana skóra, jest gotowa na przyjęcie makijażu.

Wieczorna pielęgnacja rozpoczyna się od demakijażu. To ważny etap, gdyż pozostałości makijażu mogą zatykać pory i prowadzić do powstawania zaskórników czy innych niedoskonałości. Kolejny etap to oczyszczenie skóry pianką czy żelem do mycia buzi i tonizowanie, które ma przywrócić skórze pH. Kolejnym krokiem jest głębokie odżywienie cery, poprzez nałożenie na nią odżywczego serum. Następnie należy użyć kremu pod oczy i kremu nawilżającego na noc. W porównaniu do kremu na dzień, powinien od zawierać substancje silnie nawilżające.

Prawidłowe dbanie o cerę to klucz do promiennej i pełnej blasku skóry twarzy, która jest naszą wizytówką.