6 kroków do perfekcyjnego makijażu dziennego

Droga do wykonania perfekcyjnego makijażu nie musi być wyboista i kręta. Wystarczy, że będziesz trzymała się kilku zasad, a wykonasz go szybko oraz efektownie. Sprawdź o jakich mowa.

Najważniejsze jest to, abyś pamiętała o zachowaniu naturalności. W praktyce oznacza to, że makijaż nie powinien maskować Twojej twarzy, a ją odpowiednio zaakcentować jej walory, a także w odpowiedni sposób ją wymodelować.

Naturalny makijaż – zacznij od dobrego przygotowania

– korektor i podkład – muszą one być dopasowane zarówno do tonacji, jak i rodzaju twojej cery. Unikaj jak ognia odcieni zbyt jasnych lub za ciemnych.
– sypki puder,
– róż,
– bazę pod cienie do powiek,
– cienie do powiek – warto postawić na odcienie naturalne i niezbyt mocne,
– kredkę lub cienie do brwi – postaw na grafit lub brąz,
– opcjonalnie konturówkę do ust,
– błyszczyk/delikatną szminkę,
– tusz do rzęs,
– wodę mineralną w aerosolu.

Makijaż krok po kroku – do dzieła

Zacznij od nałożenia korektora. Skup się głównie na obszarach pod oczami. Nie zapominaj także zmianach skórnych. Następnie nałóż podkład. Warto użyć do tego lateksowej gąbki, ale niekoniecznie. Dobrze sprawdzą się także opuszki palców. Nakładanie rozpocznij od środka twarzy, a następnie przejdź na boki (pamiętaj – zawsze kieruj się ku dołowi!).

eleablake.com

Kolejny krok, to nałożenie pudru, a następnie różu, którym możesz zarówno korygować kształt twarzy, jak i z powodzeniem ożywić jej koloryt.

eleablake.com

Teraz skup się na oczach. Nałóż na powieki bazę pod cienie (opcjonalnie cień rozjaśniający), a następnie cień docelowy. Wybierz kolor zbliżony do tęczówki – pamiętaj o zachowaniu zasady pt. „nie przesadzaj z intensywnością barwy w makijażu dziennym”. Potem nałóż tusz na rzęsy.

eleablake.com
eleablake.com

Do makijażu brwi użyj kredki lub jeśli chcesz uzyskać bardziej naturalny efekt – cienia. Potem przejdź do podkreślenia kształtu ust za pomocą konturówki.

Następnie nałóż na nie błyszczyk lub szminkę. Jeśli masz wodę mineralną w aerosolu, możesz ją nałożyć na twarz. Będzie ona pomocna do utrwalenia makijażu.