Chcesz zarobić? Sprzedaj to, czego nie potrzebujesz!

Po wstępnym przeglądzie szafy okazało się, że masz w domu masę niepotrzebnych ubrań, których od dawna nie nosisz? Możesz nadal oszukiwać się, że zakupiona na wesele 3 lata temu sukienka jeszcze kiedyś Ci się przyda lub przekonasz się w końcu do spodni, które od początku niezbyt dobrze leżą. Zamiast tego możesz też sprzedać ciuchy, w których nie chodzisz i zarobić trochę grosza. Wybierasz drugą opcję? Doskonała decyzja! Teraz sprawdź, jak napisać ogłoszenie i gdzie je wystawić, aby szybko znaleźć kupca!

Sprzedaż ubrań przez internet – jak robić to dobrze?

Znalazłeś się tutaj, bo zapewne chcesz zacząć sprzedawać w internecie, ale nie wiesz, jak się w ogóle za to zabrać. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne, musisz jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach i nie inaczej jest w tym przypadku. Im większą wagę przyłożysz do ogłoszenia, tym większa szansa, że sprzedasz określoną rzecz sprawnie i za cenę, jaką proponujesz.

Oto 6 zasad sprzedaży ubrań w internecie:

Zrób odpowiednie zdjęcia

Zdecydowana większość ludzi to wzrokowcy. Zatem możesz z góry założyć, że większość kupujących po otworzeniu Twojego ogłoszenia w pierwszej kolejności zwróci uwagę na zdjęcia i to, jak będzie się prezentować na nich sprzedawany przedmiot. Przykładowo, jeśli masz zamiar sprzedać bluzę, wcześniej ją wypierz i wyprasuj. Ubranie zaprezentować możesz na sobie lub na wieszaku. Zdjęcie wykonaj w świetle dziennym. Powinno być wysokiej jakości, by oddawało rzecz taką, jaka jest w rzeczywistości.

Nadaj ofercie właściwy tytuł

Kupujący przeglądają wszystkie przedmioty w wybranej kategorii lub szukają ogłoszeń, wpisując konkretne słowa kluczowe, np. czerwona bluza rozmiar 40. Dlatego umieść w tytule najważniejsze słowa, które dobrze opisują daną rzecz. Tytuł może mieć ograniczoną liczbę znaków, dlatego zawrzyj tylko to, co najważniejsze, m.in. rodzaj garderoby, kolor, marka i rozmiar.

Opisz dokładnie przedmiot

Kupując ubrania przez internet, nie ma możliwości ich wcześniejszego przymierzenia, zwrot też nie wchodzi w grę. Aby zwiększyć szansę na trafienie przez kupującego z rozmiarem, w opisie przedmiotu umieść dokładne jego wymiary. Możesz też dopisać, jak Twoim zdaniem wypada rozmiar (czy jest typowy, zawyżony czy zaniżony). Dodatkowo podaj jak najwięcej informacji szczegółowych, które być może nie będą widoczne na pierwszy rzut oka.

Oszacuj koszty przesyłki

Twoim zadaniem jako sprzedawcy jest zapakować przedmiot tak, aby dotarł do nabywcy w nienaruszonym stanie. Jeśli więc paczka będzie wymagać spakowania w specjalny karton lub kopertę, pamiętaj o oszacowaniu kosztów ich zakupu i podaniu ich do wiedzy klienta (np. wliczeniu w cenę). Warto zaproponować klientowi kilka możliwości wysyłki, aby mógł wybrać tą, która najbardziej mu odpowiada.

Bądź uczciwy

Podawaj wyłącznie prawdziwe informacje na temat przedmiotów, które sprzedajesz. W opisie oceń stan, np. nowy z metką, bardzo dobry, nieznaczne ślady użytkowania. Jeśli ubranie ma jakąś wadę, koniecznie napisz o tym w ogłoszeniu i najlepiej zrób zdjęcie, na którym będzie ona widoczna. Zatajanie informacji na temat faktycznego stanu przedmiotu i ukrywanie mankamentów nie jest uczciwe. Ponadto musisz się liczyć z tym, że kupujący po otrzymaniu zamówienia niezgodnego z opisem może domagać się od Ciebie zwrotu poniesionych kosztów.

Utrzymuj kontakt z klientem

Podaj w ogłoszeniu preferowaną formę kontaktu do siebie. Jeśli klienci będą mieć jakieś pytania dotyczące przedmiotu, postaraj się na nie jak najdokładniej odpowiedzieć. Być może określona informacja dla danej osoby okaże się kluczową i wpłynie na decyzję dotyczącą zakupu przedmiotu.

Gdzie sprzedawać buty i ubrania w internecie?

W sieci jest mnóstwo miejsc, gdzie można wystawić swoje ogłoszenie zupełnie za darmo, a proces dodawania oferty jest łatwy i szybki. Jednym z nich jest serwis ogłoszeniowy https://homefree.eu/pl. Poszczególne czynności, jakie trzeba wykonać od momentu rejestracji, aż do udostępnienia ogłoszenia są na tyle intuicyjne, że poradzi sobie z nimi każdy, nawet osoba, która nigdy wcześniej nie wystawiła żadnego ogłoszenia.

Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to żeby wybrać właściwą dla sprzedawanego przedmiotu kategorię. Chcesz pozbyć się ubrań lub butów? Przedmioty tego typu powinny trafić do kategorii https://homefree.eu/pl/cat/odziez-obuwie-1, odpowiednio do działu damskiego, męskiego lub dziecięcego. Natomiast biżuterię, zegarki i inne zbędne drobiazgi dodaj tutaj: https://homefree.eu/pl/cat/bizuteria-zegarki-1. Przydzielenie ogłoszenia do właściwej kategorii zwiększa szansę na dotarcie do niego osób najbardziej nim zainteresowanych.