Czarno-biała łazienka – inspiracje

Moda na duet czerni i bieli w łazience nie słabnie. Jeśli należysz do grona zwolenniczek tego połączenia, sprawdź, jak dobrze je ze sobą zestawić. Prezentujemy kilka inspiracji oraz porad.

Biel i czerń jest połączeniem bardzo efektownym, z pozoru skrajnym. Ale przecież nie bez powodu powstało powiedzenie: przeciwieństwa się przyciągają. Jednak nawet najlepsze kompozycje potrzebują dodatków, które podkreślą ich charakter. Przydatne do tego będą np. akcenty glamour oraz motywy graficzne.

Opoczno

Na to, czy łazienka pod znakiem biało-czarnego duetu będzie dobrze urządzona ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich i chyba najbardziej istotnym jest jej wielkość. Niemniej ważna jest także proporcja kolorów, a ponadto oświetlenia. Robiąc więc projekt wymarzonej łazienki, weź pod uwagę wszystkie wspomniane czynniki. Unikniesz wówczas przykrych rozczarowań.

Opoczno

Czarno-biała łazienka – wyzwanie aranżacyjne

Planując urządzenie łazienki pod znakiem bieli i czerni pamiętaj o tym, że połączenia te wymagają po pierwsze wyważenia, a po drugie – konsekwencji podczas ich planowania. Czerń jest trudną barwą w aranżacji za sprawą tego, że w wykorzystana w dużej ilości może optycznie zmniejszyć nasze wnętrze.

Opoczno

Jakie płytki powinniśmy wybrać? W nowoczesnym wystroju bardzo dobrze sprawdzą się matowe, natomiast matowymi możemy eksperymentować w aranżacjach klasycznych. Pamiętaj także o tym, że kolor czarny świetnie czuje się w towarzystwie wyrazistych kontrastów, dlatego też nie musisz ograniczać się jedynie do bieli.

Czarno-biała łazienka – w jakich stylistykach?

Para czerni i bieli doskonale będzie ze sobą współgrała niemal w każdym wnętrzu, jednak najlepiej w urządzonym na styl skandynawski. Łazienka nabierze dzięki temu klasy i nie będzie w niej mowa o monotonii. Biel wypełni ją światłem, natomiast czerń doda charakteru i elegancji.

Opoczno

Pamiętaj o tym, że aranżacja łazienki w biało-czarnym stylu nie musi oznaczać równych proporcji, bez względu na to, jaki charakter ma pomieszczenie. Dominatem może stać się zarówno biel, jak i czerń. Decydując się na przewagę czarnego, warto postawić także na dużą ilość oświetlenia, a także luster. Wprowadzi do element przełamania i tym samym, wnętrze nie stanie się optycznie mniejsze.

Opoczno

zdjęcie główne: Opoczno