intensywna pielęgnacja

3 korzyści ze stosowania odżywek do włosów

Odżywka do włosów to podstawowy kosmetyk do ich pielęgnacji. Jej zadaniem jest chronić je przed uszkodzeniami, regenerować i zapewnić im lepszy wygląd. Odżywki zazwyczaj możemy kupić w formie do spłukiwania lub bez spłukiwania. Jakie są korzyści ze stosowania odżywek do włosów? Podpowiadamy.

Czym jest odżywka do włosów?

Odżywki to produkty, które stosuje się po umyciu włosów szamponem. Zawierają proteiny, olejki i inne substancje pielęgnacyjne, dzięki którym nasze włosy są gładsze i wyglądają zdrowiej. Szampon i odżywka to idealny duet do podstawowej pielęgnacji włosów. Szampon usuwa z włosów kurz, sebum i pozostałości stylizacji. Aktywne substancje myjące pozostawiają włosy czyste, ale z otwartą łuską. Powoduje to, że tracą one szybciej wilgoć i są szczególnie wrażliwe na szkodliwe wpływy, takie jak promieniowanie UV i ciepło, ale są również bardziej podatne na substancje pielęgnacyjne. Odżywka owija się wokół włosów i zamyka ich łuski.

Odżywka zapewnia codzienną pielęgnację włosów

Odżywki mogą zapewnić ochronę powierzchni włosów przed szkodliwymi wpływami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie UV, ciepło, tarcie i wiatr. Zmniejsza się ryzyko rozdwajania końcówek i łamania się włosów. Jeśli łuska jest zamknięta, z włosa ucieka mniej wilgoci. Włosy wyglądają na gładsze, bardziej lśniące i łatwiej się rozczesują. Im gładsza powierzchnia poszczególnych włosów, tym mniej ocierają się one o siebie. W rezultacie mają również mniejszą tendencję do puszenia i elektryzowania się.

Odżywka to spa dla włosów

Zwłaszcza długie i zniszczone włosy potrzebują regularnej pielęgnacji, aby wyglądały zdrowo. Stosując bogate w składniki, profesjonalne odżywki takie jakie znajdziemy na: https://hairpro.pl/odzywki-do-wlosow-2 zwiększymy efekt pielęgnacyjny. W ten sposób możemy zapobiec uszkodzeniom, takim jak łamanie włosów i rozdwajanie końcówek. Bogate w składniki odżywcze produkty mogą obciążać szczególnie cienkie i normalne włosy. Dlatego nie należy ich używać zbyt często, podczas gdy tradycyjne są idealne do codziennej pielęgnacji. W przypadku mniej zniszczonych i delikatnych włosów wystarczy raz w tygodniu zastosować bogatszą odżywkę lub maskę.

Dodatkowa porcja pielęgnacji długich włosów

Jeżeli zapuszczamy włosy musimy przywiązywać szczególną wagę do ich intensywnej pielęgnacji, ponieważ ich końcówki wysychają szczególnie szybko. Jeśli zaczną się rozdwajać, znowu będziemy musieli je podciąć. Dzięki odżywce do włosów utrzymujemy wilgoć we włosach i zmniejszamy podatność na rozdwajanie się końcówek.