Czarna armatura łazienkowa – z czym łączyć?

Baterie łazienkowe w czarnym kolorze to niezaprzeczalnie bardzo stylowe rozwiązanie, które nadaje łazience wyjątkowego klimatu. Czarna armatura łazienkowa prezentuje się niezwykle zjawiskowo i niebanalnie. A co najważniejsze, można ją z powodzeniem dopasować zarówno do aranżacji awangardowych, jak i klasycznych. Z czym najlepiej połączyć czarne baterie, aby wykorzystać ich pełen potencjał dekoracyjny?

Czerń, czyli minimalizm i nowoczesność

Kolor czarny jest synonimem minimalizmu i elegancji. Jest to także świetny towarzysz wszelkiej nowoczesności. Z tego też powodu czarna armatura łazienkowa doskonale sprawdza się we wnętrzach stawiających przede wszystkim na nowoczesność, jednak ujętą w nieco bardziej wysublimowanym stylu. Nie jest to bowiem bijący swoim blaskiem po oczach chrom, a zazwyczaj satynowa lub błyszcząca czerń, która przywodzi na myśl atmosferę nieco bardziej wytworną.

Przy czym baterie w kolorze czarnym odznaczają się również zróżnicowanym wzornictwem, co nie jest bez znaczenia dla ostatecznego efektu. Dzięki temu obok kolorystyki możemy także kształtować aranżacje łazienki za sprawą formy i kształtów jej wyposażenia. A do wyboru mamy zarówno dość nowatorską armaturę o ciekawym designie, taką jak bateria Keria Excellent, jak i bardziej klasyczne rozwiązania, dedykowane do wnętrz mniej awangardowych, a bardziej minimalistycznych.

Do betonu i kamienia

Jedną z największych zalet czarnej armatury łazienkowej jest jej uniwersalność. Pasuje ona bowiem praktycznie do każdego rodzaju wykończenia. Odpowiednio dobrana będzie stanowiła inspirujące zestawienie zarówno z betonem, jak i z kamieniem naturalnym – zwłaszcza marmurem. Przy czym wybierając armaturę w kolorze czarnym, podstawą jest konsekwencja.

Dlatego też, jeśli postawimy na czarną baterię umywalkową, to również pozostała armatura powinna być w tym samym kolorze. Ciekawą propozycję w przypadku zestawów prysznicowych znaleźć można wśród produktów Giulini Giovanni, świetnie się one komponują i z kamieniem naturalnym, i z betonem, choć nie tylko! Równie pięknie będą wyglądać w towarzystwie płytek drewnopodobnych czy gładkich. Potencjał czarnej armatury sięga jednak jeszcze dalej.

Czarna armatura łazienkowa i kolorowa ceramika

Jeśli już wybieramy tak oryginalne rozwiązanie w kwestii wystroju łazienki, jak postawienie na czarne baterie, to warto pójść o krok dalej. Takim krokiem jest stylowa i urzekająca kolorowa ceramika sanitarna. Do wyboru mamy niezwykle ciekawe pod względem wzorniczym umywalki – zarówno nablatowe, jak i tradycyjne, a także wanny – zwłaszcza wolnostojące. Kolorowa ceramika łazienkowa stworzy niezwykle udany duet z czarnymi bateriami.

Co ważne, czarny jest kolorem, który doskonale współgra z przeróżnymi barwami i odcieniami. Bardzo ciekawe efekty można uzyskać poprzez połączenie eleganckiej czarnej armatury łazienkowej z zieloną ceramiką. Możliwości jest jednak wiele. Czarny świetnie komponuje się również ze złotem, wtedy efekt jest jednak mniej minimalistyczny i bliższy staje się mu blichtr oraz przepych.