Wyjazd z dzieckiem na narty – czy to dobry pomysł?

Zimowe ferie zbliżają się nieubłaganie, a to dobry czas, by zabrać dziecko na upragniony wypoczynek. Świetnym pomysłem jest wyjazd do jednego z wielu polskich lub zagranicznych kurortów zimowych i spróbowanie jazdy na nartach. Czy jednak tego typu aktywność będzie odpowiadać Twojemu dziecku? W tym tekście rozwiejemy wszelkie wątpliwości i sprawimy, że już dzisiaj zarezerwujesz miejsce w hotelu.

Dziecko i narty = tragedia?

Nic z tych rzeczy! Narciarstwo to sport, który jest uprawiany na świeżym powietrzu, na śniegu i pozwala się bezkarnie przewracać w grubych kombinezonach. Czego więcej potrzebuje małe dziecko, by dobrze się bawić? Teraz tak na poważnie – narty to bardzo dobrym pomysł na aktywne spędzanie czasu nawet dla maluchów. Ta dyscyplina uczy pokory, odwagi oraz wiary we własne możliwości. Dodaj do tego świetną zabawę i już nie musisz zastanawiać się, czy warto zabrać dziecko na zimowy wypoczynek na stoku.

Moje dziecko nie umie jeździć. Czy nie będzie się nudzić?

Oczywiście wiele zależy od Ciebie i tego, jak zaplanujesz Wasz wspólny czas. Jeśli jednak Twoja pociecha nie umie jeszcze jeździć, to polecamy wszelkiego rodzaju szkółki, w których wykwalifikowani instruktorzy pokażą podstawy oraz nauczą, jak poruszać się na nartach. Takie rozwiązanie jest lepsze niż samodzielne nauczanie dziecka, ponieważ umówmy się, nie jesteś profesjonalną zawodniczką i możesz przez przypadek zaszczepić w maluchu błędy techniczne, które sama popełniasz. Jeśli szukasz popularnego miejsca na narty, to sprawdź: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/kasprowy-wierch-narty-sprawdzamy-czy-warto

Co po stoku?

Jeśli wybrałaś kurort i wypoczynek w dużym hotelu, to nie musisz się martwić, że dziecko wieczorami będzie się nudzić. Niemal we wszystkich ośrodkach są animatorzy oraz szereg atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych gości. Poza tym gwarantujemy Ci, że po intensywnie spędzonym dniu pełnym szalonej zabawy na świeżym powietrzu Twoje dziecko już o 19 będzie zasypiać na siedząco. W tym czasie Ty możesz spędzić trochę czasu ze swoim partnerem w romantycznej zimowej scenerii. Przecież czekaliście na to cały rok.

O czym pamiętać przed wyjazdem?

Najważniejsze jest ubezpieczenie narciarskie. Pamiętaj, że Twoje dziecko nie jest wybitnym narciarzem i może wydarzyć się wypadek, w którym zostanie poszkodowane. Właśnie z tego powodu warto wykupić polisę i nie martwić się o koszty leczenia poza granicami kraju. W wielu miejscowościach nie ma publicznych placówek medycznych, których usługi są refundowane przez kartę EKUZ i turyści są zmuszeni do korzystania z bardzo kosztownej i prywatnej opieki. Jeśli wykupisz przed wyjazdem ubezpieczenie narciarskie, wszelkie wydatki pokryje ubezpieczyciel. Jeśli interesuje Cię ten temat, to sprawdź ubezpieczenie na narty za granicą na stronie PolisaNarciarska.pl

Podsumowanie

Jak widzisz, wyjazd na narty z dzieckiem nie musi być niczym strasznym, pod warunkiem, że odpowiednio zaplanujesz czas i zadbasz o atrakcje dla swojej pociechy. Przed wybraniem hotelu sprawdź, czy w okolicy jest jakaś szkółka nauki jazdy na nartach dla dzieci. Dzięki temu zagwarantujesz maluchowi moc zabawy oraz dasz szansę na złapanie sportowego bakcyla. Nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie i pamiętaj o wykupieniu ubezpieczenia narciarskiego. Da Ci to pewność oraz spokój podczas całego wyjazdu.