Wernisaż wystawy fotografii RAFAŁ LIPSKI – WEWNĘTRZNE OBRAZY

3 czerwca 2017 r. o godz. 14.00 w Galerii Letniej Ogród Leonarda da Vinci w Podkowie Leśnej/Owczarni przy ul. Leonarda da Vinci 1 startuje wernisaż Wystawy fotografii RAFAŁ LIPSKI – WEWNĘTRZNE OBRAZY. Wydarzenie jest poświęcone twórczości jednemu z najwybitniejszych polskich fotografów ostatnich lat. Wstęp wolny.

Wydarzenie odbywa się ramach Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej i Milanówku.

Rafał Lipski – wybitny fotograf wnętrz i architektury

Lipski znany był ze świetnego oka. Doskonale uwieczniał wnętrza i architekturę. Bardzo dobrze odnajdywał się także m.in. w fotoreportażach. Przez wiele lat współpracował z najlepszymi polskimi czasopismami i portalami wnętrzarskimi, takimi jak: Weranda, Elle Decoration, Dom & Wnętrze, Dobre Wnętrze czy Czas na wnętrze. Ceniony przez architektów, stylistów, dziennikarzy i grafików za wyjątkowe wyczucie piękna, perfekcyjny warsztat oraz profesjonalizm i pasję.

Zarówno w życiu prywatnym, jak i pracy zawodowej był osobą bardzo sumienną i pomocną. Zarażał pozytywną energią. Jako człowiek niezwykle ciepły i serdeczny, gromadził wokół siebie wielu oddanych mu ludzi.

Rafał Lipski – marzenia

Marzeniem fotografa była wystawa swoich prac w galerii sztuki. Niestety, nie udało mu się go zrealizować za życia z racji tego, że zmarł nagle 15 września 2016 r. Udało się jednak po śmierci.

Spotkanie poprowadzi Szymon Majewski – przyjaciel artysty z lat dzieciństwa.
W programie jest też koncert – niespodzianka oraz poczęstunek przygotowany przez firmę Franke.

Wernisaż rozpocznie się 3 czerwca 2017 r. o godz. 14.00 w Galerii Letniej Ogród Leonarda da Vinci w Podkowie Leśnej/Owczarni przy ul. Leonarda da Vinci 1.

Rafał Lipski_wernisaz

Wystawa będzie otwarta w dniach 4 i 10 czerwca. Finisaż rozpocznie się 11 czerwca o godzinie 14.00.

Wstęp wolny! Obecność można potwierdzić do dn. 28 maja mailowo: [email protected] lub telefonicznie: 881 444 822.

Rafał Lipski prace

Wydarzenie to ma nie tylko artystyczny charakter, ale jest także akcją charytatywną. Każdy jego uczestnik udział będzie mógł otrzymać pocztówkę – fotografię Rafała Lipskiego z numerem konta fundacji, która opiekuje się trójką dzieci artysty:

Fundacja Kultury LIBERTY
ul. Kurpiowska 1/1, 81-554 Gdynia
Nr KRS 0000217180
Nr konta 18 1050 1764 1000 0090 8009 8727 „Bracia Lipscy”