sypialnina w stylu skandynawskim5

Urządzamy sypialnię w stylu skandynawskim

Styl skandynawski, czy to w modzie czy we wnętrzarstwie, cechuje prostota, minimalizm i funkcjonalność. Obecnie jest najczęściej wybieranym trendem aranżacji wnętrz. Tak charakterystyczne dla niego jasne barwy i lekkość  w szczególny sposób sprawdzają się zwłaszcza w sypialni.

Pokój sypialniany to miejsce, gdzie powinnaś odpoczywać. Urządzony w stylu skandynawskim będzie nie tylko piękny, ale również wyciszy Cię i zrelaksuje.

Kolorystyczna lekkość

sypialnina w stylu skandynawskim
pinterest

Nasi północni sąsiedzi preferują jasne wnętrza. Tak więc dominującym kolorem ścian jest biel, beż i lekkie szarości. Podłoga powinna mieć barwę naturalnego lub bielonego drewna. Jasna przestrzeń pokoju do spania jest niezwykle uniwersalna, przejrzysta i przede wszystkim przytulna. Aby jednak pomieszczenie nie wyglądało zbyt monotonnie, dobrym pomysłem jest łączenie ze sobą elementów w różnych odcieniach. Możesz dodać wnętrzu trochę charakteru, przełamując jasne barwy mocniejszymi kolorowymi akcentami (np. poduszka, obrazek itp.)

Naturalne materiały

sypialnina w stylu skandynawskim2
pinterest

Niemal wszystko co robią Skandynawowie, wykonane jest z doskonałej jakości, naturalnych surowców. We wnętrzach dominują: drewno, wiklina, metal i kamień. Puchate wełniane koce, futrzane kapy czy nawet skóry owcze, świetnie nadają się do przykrycia posłania. Na oknach sprawdzą się długie, lniane lub bawełniane zasłony o surowym wykończeniu.

Minimalistyczne meble

sypialnina w stylu skandynawskim3
pinterest

Dużo wolnej przestrzeni i funkcjonalność to zasady, które sprawdzają się w każdym skandynawskim wnętrzu. Mebli nie jest wiele, za to są one stylowe i dobrej jakości. Urządzając pokój sypialniany, postaw na kilka najbardziej niezbędnych sprzętów, trzymając się zasady: im mniej, tym lepiej.

Głównym i najmocniejszym akcentem każdej sypialni jest łóżko. We wnętrzach naszych północnych sąsiadów cechuje je minimalizm, prostota i solidność. Najlepiej, jeśli jest jasne i drewniane. Można też ograniczyć się do położenia materaca na podłodze lub konstrukcji z pomalowanych palet. Obok warto postawić dwa stoliki nocne o lekkiej formie. Modnym elementem szwedzkich czy norweskich wnętrz jest stojak garderobiany – zwykły wieszak na kółkach, na którym można powiesić koszule czy spodnie. Jeśli dysponujesz większą powierzchnią w pokoju, w sypialni umieść jasną szafę i wygodny designerski fotel.

Proste dodatki

sypialnina w stylu skandynawskim4
pinterest

Skandynawowie nie lubią wykładzin, gdyż nie są funkcjonalne. Za to kochają dywany, najlepiej małe i puchate, położne tuż obok łóżka. Na stolikach nocnych królują proste lampki. Modnym akcentem są zdjęcia w ramkach, powieszone na ścianach. Wspomniane wcześniej narzuty czy zasłony dodają przestrzeni przytulnego charakteru.