wiosna
stivesvillage.com.au

Radzimy: jak przygotować ciało do wiosny?

Niestety, czas zimy nie służy kondycji naszej skóry: brak słońca, grzejące kaloryfery i silny mróz sprawiają, że jest ona szara i zmęczona. A już nie długo zawita do nas wiosna – warto więc zadbać o ciało, aby w cieplejsze dni móc eksponować dekolt czy nogi.

Marzec to idealny czas na przygotowanie ciała na pierwsze, wiosenne promienie słoneczne, które odkryją wszystkie nasze zimowe, kosmetyczne zaniedbania. A więc do dzieła!

Depilacja

Usuwanie zbędnego owłosienia to zabieg, który powinnaś wykonywać bez względu na porę roku. Jednak w czasie wiosennym i letnim, depilacja to absolutna konieczność! Gdy jest ciepło, długie spodnie chętnie zamieniamy na spódnice czy sukienki, odkrywające nieco więcej ciała. Zdecydowanie polecamy te metody pozbywania się nadmiernego owłosienia, które dają efekt na dłużej. Odradzamy golenie – w tym wypadku włos szybko odrasta, staje się mocniejszy i bardziej widoczny.

Specjalistyczne zabiegi na ciało

Koniec zimy to dobry czas na zafundowanie skórze kuracji ujędrniającej, redukującej cellulit oraz rozstępy. Pamiętaj jednak, że jednorazowy zabieg nie przyniesie oczekiwanych, w miarę trwałych rezultatów. Koniecznie trzeba je wykonać w serii, a ich działanie wzmocnić poprzez aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę.

W domu natomiast samodzielnie zrób peeling – chowane przez zimę pod warstwą ubrań ciało, często bywa szorstkie i wysuszone. Po zabiegu nabierze blasku, stanie się promienne i świetliste. Zwłaszcza, jeśli regularnie będziesz aplikowała mu dobrej jakości balsam.

Zadbaj o stopy

Zmęczone i często przemarznięte w okresie zimowym stopy wymagają teraz szczególnej uwagi i gruntownego „remontu”. Zakrywane szczelnie przez grube skarpety i buty, w chłodniejsze miesiące często są zaniedbywane. Dlatego zanim zdecydujesz się założyć lżejsze obuwie, zafunduj im porządny peeling oraz pedicure. Wszelkie zabiegi nawilżające są również mile widziane, gdyż skóra na stopach często ulega nadmiernemu wysuszeniu.