piknik praga poludnie

Prasko-Południowe Prezentacje 2021 – zapraszamy na piknik!

Na terenie stołecznej Pragi-Południe działa już ponad 1000 organizacji, które aktywizują mieszkańców, współpracują z dziećmi, młodzieżą, jak również seniorami. Nie bez znaczenia pozostaje także ich działalność na rzecz osób wykluczonych. Najnowsze badania przeprowadzone przez Morizon to właśnie ta dzielnica uplanowała się na wysokim 5. miejscu najpopularniejszych dzielnic do zamieszkania w Warszawie, wyprzedzając m.in. Wilanów i Żoliborz. Może macie więc ochotę sprawdzić, jak można spędzić w niej czas? Zapraszamy Was już w najbliższą sobotę, 12 czerwca 2021 r. do parku Obwodu Praga AK. W godz. 12:00-17:00 odbędzie się tam piknik. Wstęp bezpłatny. Jesteśmy Patronem Medialnym wydarzenia.

Piknik będzie świetną okazją dla mieszkańców, aby zapoznać się z organizacjami pozarządowymi, a także z lokalnymi biznesami, instytucjami i placówkami kulturalnymi będą Prasko-Południowe Prezentacje 2021, czyli piknik w parku Obwodu Praga AK.

Warsztaty decupage, plastyczne, quizy z nagrodami, trening pokazowy akrobatyki i wiele innych atrakcji

Do udziału w Prasko-Południowych Prezentacjach 2021 zostały zaproszone wszystkie organizacje pozarządowe, instytucje, Miejsca Aktywności Lokalnej, działające na terenie Pragi-Południe.

Co będzie się działo na pikniku? Warsztaty decupage, plastyczne, quizy z nagrodami, trening pokazowy akrobatyki, spotkanie z lokalną biblioteką, fotobudka, gra terenowa. Do tego zajęcia z druku 3D, projektowanie własnego muralu, pokazy sportów z dyskiem frisbee i robienie własnych toreb. Ale to nie wszystko! Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły poradzić się specjalistów, którzy pomagają w znalezieniu pracy, chętni będą mogli zaadoptować psa albo kota oraz zapoznać się z wystawami o dzielnicy. Na pikniku będzie również scena, na której m.in. koncert piosenek Agnieszki Osieckiej oraz spektakl teatralny dla dzieci „Stonoga i spółka”.

Na Prasko-Południowych Prezentacjach nie zabraknie również lokalnego biznesu – będą zajęcia rysunkowo-malarskie, nauka opatrywania ran dla dzieci oraz miniwarsztaty capoeira, a także nauka gry na brazylijskich instrumentach. Jednym z partnerów jest Volkswagen Grupa Cichy-Zasada oddział Warszawa, który przygotował wyścigi gokartów.

Jesteśmy częścią Pragi-Południe od ponad 15 lat, dlatego bardzo cieszymy się, że możemy po raz kolejny wziąć udział w tak ciekawym wydarzeniu i spotkać się z lokalną społecznością. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strefy Volkswagena, gdzie czekać będą atrakcje dla dzieci i dorosłych! – mówi Marika Szabłowska, asystentka ds. marketingu z firmy Volkswagen.

Szczegółowy harmonogram pikniku znajduje się na stronie www.zwalcznude.pl/ppp oraz w wydarzeniu www.facebook.com/events/145867094215027

prasko poludniowe prezentacje

Prasko-Południowe Prezentacje na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Pragi-Południe

Prasko-Południowe Prezentacje na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny naszej dzielnicy. Jesteśmy zaszczyceni, że to właśnie naszej Fundacji powierzono zadanie ich zorganizowania, szczególnie w tym trudnym koronawirusowym czasie – mówi Krystyna Radkowska prezes Fundacji Zwalcz Nudę, organizatorka wydarzenia oraz członek prezydium DKDS Praga-Południe. – Nasze wydarzenie zostanie zorganizowane z największą dbałością o bezpieczeństwo zarówno uczestników, jak również wystawców i wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego pikniku. Dostosujemy się do aktualnych obostrzeń sanitarnych, a plany może nam pokrzyżować tylko odgórny zakaz jakichkolwiek wydarzeń.

Mieszkańcy nie tylko naszej dzielnicy, nie tylko Warszawy, ale całej Polski są spragnieni rodzinnych wydarzeń, w bezpiecznej i nieryzykownej formie. Nasz piknik taki będzie. Planujemy również transmisje live z różnych stoisk, śledźcie nas na naszym Facebooku – Zwalcz Nudę – dodaje Krystyna Radkowska.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Zwalcz Nudę, a współorganizatorem Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego na Pradze-Południe. Prasko-Południowe Prezentacje 2021 są współfinansowane przed Urząd Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.