odpoczynek w ogrodzie

3 pomysły na relaks w ogrodzie

Co roku z utęsknieniem wyczekujemy pierwszych wiosennych dni, które zwiastują możliwość spędzania wolnego czasu pod chmurką, w pięknych okolicznościach przyrody. Nic tak bowiem nie koi skołatanych nerwów i nie obniża poziomu stresu jak relaks na świeżym powietrzu, któremu z przyjemnością możemy się oddawać we własnym ogrodzie. Wiele z nas posiada cały wachlarz ulubionych sposobów na wypoczynek, jednak warto wypróbować kilka naszych sposobów na relaks w zaciszu domowego ogródka.

Relaks w ogrodzie – uprawianie roślin

Jedną z największych zalet posiadania własnego ogrodu jest możliwość uprawiania roślin, zarówno kwiatów i krzewów o charakterze dekoracyjnym, jak również ziół i warzyw, które mogą w pełni zastąpić nam produkty sklepowe i stać się bazą naszej zdrowej oraz zbilansowanej diety. Praca w ogrodzie to nie tylko korzyści materialne, bo pielenie grządek czy przycinanie liści pomaga zminimalizować poziom stresu i maksymalnie się zrelaksować. Uprawa roślin w przydomowym ogrodzie to idealny przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym, choć warto pamiętać, że efekty naszych starań będą widoczne tylko wtedy, gdy zachowamy regularność. Wiosną i latem staje się to łatwiejsze, gdy przyjemne temperatury zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu.

Relaks w domowym ogrodzie – trampolina

Kto powiedział, że zabawa na trampolinie to rozrywka zarezerwowana tylko dla najmłodszych? Dzięki jej obecności w przydomowym ogrodzie można nie tylko skutecznie się zrelaksować i oczyścić myśli, ale i porządnie się zmęczyć. Dość powiedzieć, że w czasie kilkudziesięciu minut skakania na ogrodowym przyrządzie można spalić do kilkuset kalorii, oczywiście w zależności od intensywności naszych ruchów. Do zabawy na trampolinie można zachęcić nie tylko dzieci, ale również dorosłych i spędzić miło czas w dobrym towarzystwie.

Relaks w basenie ogrodowym

Jednym z najpopularniejszych sposobów na odpoczynek na świeżym powietrzu jest oczywiście kąpiel w basenie ogrodowym, który na przestrzeni ostatnich lat stał się podstawowym elementem wyposażenia naszych gospodarstw domowych. Inwestycja w wysokiej jakości basen jest jak najbardziej słuszna, szczególnie jeśli relaks w towarzystwie chłodnej wody, dobrej książki czy zimnych napojów najbardziej trafia w nasze gusta. Na rynku znajdziemy mnóstwo modeli basenów ogrodowych o różnych parametrach czy konstrukcji. Dużą popularnością cieszą się baseny ogrodowe rozporowe, choć wiele osób decyduje się również na zakup basenu stelażowego czy dmuchanego. Nie ma nic przyjemniejszego niż odpoczynek w basenie w upalne dni, zwłaszcza p dniu pełnym wrażeń.