Postanowienie noworoczne

Postanowienia noworoczne – sposoby na ich realizację

Nowy Rok, a wraz z nim postanowienia – znacie to skądś? Schudnę, zacznę ćwiczyć, zrobię coś dla siebie – można wymieniać bez końca. Sprawdźcie nasze propozycje na to, nad czym zawsze warto pracować.

Czujecie już ten dreszczyk emocji? 1 stycznia już za nami, a Wy chcecie, aby kolejne dni upływały pod znakiem nowości, zmian i lepszej wersji Was? Spokojnie, nic na siłę. Nie ma co wymagać od siebie zmian natychmiastowych, a dać sobie czas na to, aby je wdrożyć. Poza tym warto też zaakceptować siebie w wersji, w jakiej jesteście obecnie. Można nad nią popracować, ale nie rzucać się od razu z przysłowiową motyką na słońce. Mamy jednak 5 propozycji postanowień, które są ponadczasowe i zawsze warto sprawić, aby chociaż w minimalnym stopniu wcielić je w życie. Poznajcie nasze top 5.

Noworoczne postanowienia – wprowadź harmonię do swojej przestrzenia

postanowienie noworoczne

Odkładasz wszystko na przysłowiowe jutro, nie masz energii do działania? Zacznij od uporządkowania przestrzeni. Pozbądź się niepotrzebnych bibelotów, przestań kupować rzeczy pt. „to się kiedyś przyda” i spraw, aby każda rzecz w mieszkaniu miała swoje miejsce. Takie działanie sprawi, że staniesz się bardziej uporządkowana. Przynajmniej, teoretycznie.

Uzależnienia? Pożegnaj się z nimi

kawa

I nie mówimy tu tylko o używkach, ale generalnie złych nawykach. Nie wysypiasz się? Uprawiasz mało sportu? Skończ z tym. Bądź dla siebie dobra. Pamiętaj – w zdrowym ciele, zdrowy duch.

A może podróże?

podrozowanie

Podróże kształcą, dają wewnętrzną siłę do działania. Od dawna planujesz wyjechać, a jakoś nie masz czasu na to, by ten plan zrealizować? Postanów sobie, że ten rok jednak będzie należał do Ciebie. Zacznij odkładać pieniądze, porozmawiaj z szefem o urlopie, a jeśli masz taką możliwość, postaw na spontaniczność. Może uda się wykupić jakąś wycieczkę last minute?

Zainwestuj w rozwój swoich umiejętności

fotografia

Fotografia, gotowanie, a może nauka języka obcego? Rozwijaj się, nie czekaj na impuls, albo na „jutro”. Zacznij już dziś. Nic tak nie zrobi Ci dobrze, jak znalezienie czasu tylko dla siebie. Rozwój osobisty jest w cenie. Zobaczysz, poczujesz ogromną satysfakcję.

Czytaj jedną książkę w miesiącu

ksiazka

Czytanie książek daje wiele satysfakcji i wewnętrznego spokoju. Dzięki nim rozwijasz swoją wyobraźnię i zyskasz wiarę w siebie. Nie wspominając już o słownictwie i zwiększeniu jego zasobów. Odkładasz swoją ulubioną książkę na kolejne półki szafy? A może sięgasz po nią w środkach lokomocji i wiecznie coś rozprasza Twoją uwagę? Czas powiedzieć temu STOP. Daj sobie chwilę wytchnienia, chociaż przez jeden wieczór. Zapal świeczkę, wypij ulubioną herbatę i zanurz się w czytaniu. Zobaczysz, jak świetnie się potem poczujesz.