slufoot.tumblr.com

Pielęgnacja skóry – 5 czynności o których powinnaś pamiętać

Mówią, że ciało jest jedynym domem, w którym będziemy mieszkać do końca życia. W myśl tego powiedzenia warto zatroszczyć się o to, aby służyło nam ono jak najdłużej. Aby czuć się zdrowo i długo utrzymać skórę w dobrej kondycji powinniśmy pamiętać o kilku kwestiach. Przedstawimy Wam 5 podstawowych.

Pielęgnacja skóry – Mycie twarzy

blog.mariobadescu.com

Częstotliwość mycia twarzy jest czynnością na której temat eksperci prowadzą spory już od dawna. Ogólnie przyjęto jednak to, że taką czynność powinno się wykonywać dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Po oczyszczeniu nałóż na twarz tonik, a następnie krem. Latem, gdy bardziej się pocimy, możesz odświeżyć twarz kilkukrotnie.

Pielęgnacja skóry – Zmywaj makijaż

eyes.libnews.info

Chociaż nie wiem jakbyś była zmęczona, pamiętaj, że nie możesz chodzić spać umalowana. Niedostosowanie się do tej porady jest najkrószą drogą do zatkania porów i utraty świeżego wyglądu skóry.

Pielęgnacja skóry – Pij wodę

doctorraman.com

Pamiętaj o tym, że woda ma wpływ na to, aby Twoja skóra wyglądała zdrowo. Wraz z upływem lat, proces utraty wody się nasila, a więc co za tym idzie, zwiększa się zapotrzebowanie na nią. Jeśli nie wprowadzisz jej do swojego jadłospisu, będziesz na dobrej drodze do utraty elastyczności Twojej skóry oraz pojawiania się zmarszczek. Nasze ciało w 70 proc. składa się z wody, co ma także wpływ na przemianę materii. Słowem – woda, to źródło życia.

Pielęgnacja skóry – wysypiaj się

Sen to zdrowie. To powiedzenie ma duże przełożenie w praktyce i co za tym idzie, ogromny wpływ na kondycję Twojej skóry. Śpij więc minimum 6 h na dobę.

Pielęgnacja skóry – ruszaj się!

W zdrowym ciele zdrowy duch! Sport to zastrzyk endorfin, czyli hormonów szczęścia. Ćwicząc będziesz nie tylko w lepszej formie, ale także zauważysz znaczne zmiany na skórze. Stanie się ona przede wszystkim bardziej jędrna i promienna.