paznokcie 2018

Paznokcie 2017/2018 – sprawdź najnowsze trendy

Zadbane i pomalowane paznokcie stanowią doskonały dodatek do stylizacji i są wizytówką każdej kobiety. Sprawdź, jaki kształt i które zdobienia będą najmodniejsze tej jesieni i zimy.4

Zastanawiasz się jaki manicure będzie na topie w tym sezonie? Podpowiemy Ci. Pamiętaj jednak, że zawsze powinien on współgrać z tym co aktualnie masz na sobie, z Twoją osobowością i indywidualnym stylem.

Kształt

paznokcie migdalki
Paznokcie migdałki. Źródło: www.fitandfashion.pl

Nie każdy kształt paznokcia pasuje do palców wszystkich kobiet, dlatego decydując się na manicure, dobrze przemyśl sprawę.

Nie zawsze to co najmodniejsze, będzie perfekcyjnie wyglądało na Twojej dłoni. Decydując się na konkretny kształt płytki, weź pod uwagę również jego praktyczność.

Może się zdarzyć, że rodzaj wykonywanej przez Ciebie pracy nie pozwoli Ci posiadać np. skosów czy paznokci do szpica lub paznokci w kształcie migdałka, najmodniejszego w tym sezonie.

 

Kolor

Złote paznokcie
Złoty manicure. Źródło: www.pinterest.de

 

W sezonie jesienno-zimowym najmodniejszym kolorem będzie zdecydowanie złoto, zarówno w wersji matowej jak i błyszczącej. To bardzo dobra propozycja dla Pań, które cenią eleganckie stylizacje.

Manicure w kolorach różowym, granatowym i fioletowym (odcienie metaliczne i perłowe) również będzie na czasie, zwłaszcza w zestawieniu z szarymi bądź czarnymi ubraniami. Jeśli lubisz zaszaleć, możesz pokusić się o nałożenie na paznokcie bardzo modnego miksu dwóch kolorów, np.: czerń + złoto, biel + złoto, czerń +niebieski. Bardzo modny stanie się moon manicure, czyli dwa kolory oddzielone od siebie półokrągłą linią.

Zdobienia

zdobienia paznokci
Zdobienia. Źródło: www.facebook.com/dachocosmetic

Nadal hitem będą zdobienia brokatem (najlepiej złotym), którym można obsypać cały paznokieć lub jego brzegi. Na topie zostaną cyrkonie i biżuteryjne aplikacje – wszystkie typy dozwolone, również te 3D.

W wersji delikatnej postaw na ozdoby np. tylko przy skórkach. Jeśli chcesz wyglądać nieszablonowo, pokryj nimi cały paznokieć.

Stylowe będą płytki z geometrycznym wzorem, namalowanym lakierem lub ułożonym z kamyczków czy paciorków. Popularne zostaną paski w wersji poziomej i pionowej, szachownice i abstrakcyjne szlaczki.

Geometryczne wzory

geometryczne wzory
Geometryczne wzroy. Żródło: www.pinterest.se

Stylowe będą płytki z geometrycznym wzorem, namalowanym lakierem lub ułożonym z kamyczków czy paciorków. Popularne zostaną paski w wersji poziomej i pionowej, szachownice i abstrakcyjne szlaczki.