Męski fryz nie bez znaczenia! Jak stylizować męskie włosy?

Męski fryz nie bez znaczenia! Jak stylizować męskie włosy?

W sieci, artykuły o stylizacji damskich fryzur, prześcigają się między sobą. Podobnie zresztą, jak ich autorzy. Albo autorki. I podobnie, jak styliści fryzur wraz ze swoimi propozycjami. Nic w tym dziwnego. W końcu z długich włosów można wyczarować naprawdę imponujące fryzury. Nic dziwnego też w tym, że są one dedykowane kobietom. Mężczyzna z kłosem zawiniętym wokół głowy z całą pewnością nie prezentowałby się tak efektownie, jak płeć piękna.

Ale to wszystko nie oznacza, że panowie mogą zupełnie nie zważać na swoje fryzury, a roztargane włosy tłumaczyć każdorazowo artystycznym nieładem. Oczywiście taka fryzura zyskała już nawet swoją własną nazwę, ale i ona, jak się okazuje, lepiej wygląda, gdy jednak mamy ją pod kontrolą.

Rzeczywistość się zmienia, a my razem z nią. Oczekiwania wobec mężczyzn rosną, także w kwestii fryzur. Zadbany i dobrze uczesany facet robi dziś znacznie lepsze wrażenie niż ten, który do swojego wyglądu – i uczesania – nie przywiązuje zupełnie żadnej wagi. Panowie – dbanie o własne fryzury jest łatwiejsze, niż wam się wydaje. Wystarczy przywyknąć i…wykorzystać możliwości rynku kosmetycznego stosując produkty do stylizacji włosów, które znacznie ją ułatwiają.

Żelazne zasady

Żeby jednak odpowiednio zabrać się do kwestii męskiej fryzury, musisz zważać na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze – zastanów się jaki rodzaj fryzury chcesz uzyskać i czy długość oraz sposób ostrzyżenia Twoich włosów pozwoli Ci na jej uzyskanie? W końcu nie zaczeszesz do tyłu włosów o długości zaledwie 1,5 cm. Po drugie – musisz wiedzieć jaki masz rodzaj włosów. Pomoże Ci to wyborze odpowiednich kosmetyków do stylizacji. Po trzecie – wybierz te wspomniane kosmetyki, aby mieć możliwość osiągnięcia zamierzonego efektu. Przygotuj się jednak na to, że reszta posiadanej gumy do włosów albo pożyczony od dziewczyny lakier do włosów w sprayu mogą okazać się niewystarczające.

Zacznijmy od środka

Od środka, czyli od punktu drugiego żelaznych przykazań stylizacji męskich fryzur. Jeżeli wydaje Ci się, że kobiet te etapy nie dotyczą, to jesteś w dużym błędzie. Kobiety wiedzą o swoich włosach więcej, niż może się nam wydawać. Warto im w tej kwestii dorównać. Zwłaszcza, że niezależnie od tego, co mówimy głośno, większość z nas nie lubi tworzących się głębokich zakoli czy łysiejących od czubka głowy miejsc. Żeby Twoje włosy długo zachowały dobrą kondycję, pomóż im w tym. Stosuj produkty do pielęgnacji włosów dedykowane dla mężczyzn. Różnią się one od damskich przede wszystkim składem, który jest odpowiednio dopasowany do męskich potrzeb. Niekiedy różnią się też konsystencją, bo zwykle wolimy kosmetyki lżejsze i bardziej płynne, od gęstych i sprawiających wrażenie ciężkich. Odpowiednia pielęgnacja włosów wzmocni je i sprawi, że będą bardziej współpracujące i podatne na układanie.

A po trzecie – uczesz się

Przechodząc do sedna – to jak stylizować męskie włosy? Gdy już wiesz, czy Twoje włosy są cienkie i delikatne, czy mocne i grube, możesz sięgnąć po odpowiednie produkty do włosów. Żele do włosów, pasty modelujące do włosów czy gumy, to tylko kilka propozycji, z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć. Wśród nich znajdą się też woski, pianki i pomady. Który produkt wybrać? Musisz cofnąć się do punktów powyżej. Gdy wiesz jaką fryzurę chcesz osiągnąć, czy potrzebujesz użycia suszarki, czy wystarczy Ci przeczesanie włosów palcami oraz jaki masz rodzaj włosów, jeden rzut okiem na interesujące Cię produkty i wybór stanie się prosty.

Więcej kosmetyków do stylizacji włosów znajdziesz pod linkiem: https://kontigo.com.pl/wlosy/stylizacja-wlosow.html