Liposukcja Body Jet – pozbądź się zapasów tłuszczyku!

Masz wrażenie, że Twój organizm zimą zgromadził znaczne zapasy tłuszczyku? Mniejsza aktywność fizyczna i zwiększona kaloryczność diety mogą doprowadzić do szybkiego wzrostu tkanki tłuszczowej. W odzyskiwaniu zgrabnej sylwetki najważniejszy jest oczywiście zdrowy styl życia – m.in. jedzenie większej ilości warzyw i owoców, dobre nawodnienie organizmu i regularne ćwiczenia. Jednak nie każdy typ tkanki tłuszczowej jest podatny na odchudzanie. Czasem trzeba sobie pomóc skutecznymi zabiegami medycyny estetycznej. Jedną z najbardziej efektywnych i bezpiecznych metod trwałej redukcji tkanki tłuszczowej jest liposukcja Body Jet. Na czym polega?

Body Jet – nowy wymiar liposukcji

Liposukcja, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej to najskuteczniejszy zabieg wyszczuplający i modelujący sylwetkę, ponieważ komórki tłuszczowe usuwane są bezpośrednio z organizmu. Jednak nie każdy zabieg liposukcji jest tak bezpieczny, jak Body Jet – polecana przez specjalistów z katowickiego Centrum DER-MED. Jest to jedyne na świecie urządzenie, które umożliwia wykonanie liposukcji wodnej, dzięki unikalnej metodzie WAL (z ang. Water-Jet Assisted Liposuction). Usuwanie tkanki tłuszczowej przy pomocy roztworu wodnego jest nie tylko bezpieczne, ale też mało uciążliwe dla pacjenta. Płyn stosowany podczas liposukcji Body Jet oprócz wody, zawiera również leki uśmierzające ból, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Liposukcja wodna jest niezwykle precyzyjna, dlatego ani podczas podawania płynu, ani podczas usuwania tkanki tłuszczowej, nie uszkadzają się sąsiadujące tkanki czy naczynia krwionośne.

Na czym polega liposukcja wodna?

Liposukcja Body Jet powinna być wykonana przez doświadczonego chirurga. Stosowane jest znieczulenie miejscowe. Pierwszym etapem jest wykonanie niewielkiego nacięcia w skórze i wprowadzenie za pomocą kaniuli roztworu wodnego w modelowany obszar ciała. Płyn ma za zadanie rozluźnić komórki tłuszczowe i ułatwić ich usuwanie z organizmu. Tkanka tłuszczowa pobierana jest wraz z płynem, również za pomocą urządzenia Body Jet i kaniuli. Na koniec chirurg zakłada szwy oraz opatrunek. Liposukcja Body Jet nie wymaga hospitalizacji. Tego samego dnia można wrócić do domu. Po kilku dniach należy zgłosić się na konsultację i zdjęcie szwów.

Co ciekawe, zabieg liposukcji Body Jet można połączyć z reimplantacją tkanki tłuszczowej. Wysoka jakość odessanego tłuszczu sprawia, że zawiera on dużą ilość żywych komórek tłuszczowych oraz ogromne pokłady komórek macierzystych – jest więc najlepszym naturalnym materiałem wypełniającym. Można za jego pomocą powiększyć i wymodelować piersi lub pośladki.

Liposukcja Body Jet – efekty

Liposukcja wodna Body Jet uznawana jest za mniej inwazyjną od tradycyjnej liposukcji. Ryzyko wystąpienia powikłań jest zminimalizowane. Okres rekonwalescencji trwa stosunkowo krótko. Pierwsze efekty widać bezpośrednio po zabiegu, lecz w trakcie kolejnych miesięcy pogłębiają się i stabilizują.

Usuwanie tkanki tłuszczowej za pomocą urządzenia Body Jet przynosi doskonałe rezultaty zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn:

  • trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia,
  • redukcja miejscowej otyłości.

Warunkiem satysfakcjonujących efektów jest stosowanie się do zaleceń lekarza po zabiegu. Liposukcja Body Jet umożliwia trwałe usunięcie komórek tłuszczowych, ale należy pamiętać, że nieodpowiednia dieta czy brak aktywności fizycznej mogą doprowadzić do tworzenia się nowych zapasów tłuszczyku w organizmie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat liposukcji Body Jet? Wejdź na stronę katowickiego Centrum DER-MED: https://katowice.dermed.pl/pl/zabiegi/liposukcja-wodna-body-jet/