3 pomysły na funkcjonalne aranżacje marzeń

Kuchnia na obcasach: 3 pomysły na funkcjonalne aranżacje marzeń

Kuchnia to serce całego domu. W niej powstają posiłki przygotowywane z uczuciem dla całej rodziny, często w kuchni kończą się także spotkania towarzyskie z przyjaciółmi. To miejsce, w którym rodzinna atmosfera łączy się z funkcjonalnością i nowoczesnością, tworząc jedno z najważniejszych pomieszczeń każdego domu. Sprawdź 3 pomysły, w jaki sposób urządzić funkcjonalną kuchnię Twoich marzeń.

Kuchnia otwarta

Coraz częściej deweloperzy proponują mieszkania, w których kuchnia jest otwarta na pokój dzienny, tworząc większą funkcjonalną całość. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w dużych mieszkaniach, jak i małych, w których otworzenie kuchni na salon pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń i uniknąć tworzenia małych, trudnych do aranżacji pomieszczeń. Otwarta kuchnia ma wiele zalet, których nie posiada kuchnia klasyczna. Przede wszystkim, pozwala uniknąć tworzenia malutkiej kuchni, w której trudno znaleźć wystarczającą ilość miejsca do gotowania. Co więcej, otworzenie kuchni na jadalnię pozwala znacznie zmniejszyć dystans i serwować dania od razu po ich przygotowaniu, podkreślając rodzinną, domową atmosferę posiłku. Kuchnia z jadalnią to doby pomysł również do mniejszych mieszkań, ponieważ pozwala zaoszczędzić tak cenną przestrzeń.

Urządzają kuchnię otwartą warto ze szczególną uwagą wybrać fronty do szafek kuchennych: będą one doskonale widoczne z salonu, zarówno dla członków rodziny jak i odwiedzających Cię gości, więc warto, aby współgrały z aranżacją pokoju dziennego. Sprawdzą się  szafki kuchenne utrzymane w kolorystyce podobnej do mebli w przestrzeni dziennego, które pomogą stworzyć Ci harmonijną całość.

Kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą to marzenie wielu osób. Początkowo znana głównie z amerykańskich filmów i magazynów wnętrzarskich, obecnie coraz częściej można ją spotkać także w polskich mieszkaniach. Wyspa to modne, ale też bardzo praktyczne rozwiązanie. Możesz wykorzystać ją jako dodatkowy blat roboczy, a jeżeli ustawisz przy niej krzesła lub wysokie stołki typu hokery: z powodzeniem może zastąpić stół jadalniany. W wielu mieszkaniach wyspa to miejsce rodzinnych spotkań i wspólnych śniadań.

Co więcej, wyspa kuchenna to wspaniałe miejsce na dodatkową przestrzeń do przechowywania. Wystarczy, że wybierzesz wersję z wbudowanymi szufladami, w których pomieścisz rzadziej używane naczynia i akcesoria kuchenne.

Modna i nowoczesna

Aranżacja kuchni Twoich marzeń to wspaniałe wyzwanie, podczas którego możesz połączyć nowoczesne trendy z własnymi upodobaniami. Wybierać możesz wśród naprawdę wielu inspiracji, które nie bez powodu cieszą się niesłabnąca popularnością. Jednym z trendów jest nowoczesna kuchnia, w której nie może zabraknąć mocnych akcentów kolorystycznych. Mogą to być krzesła w różnych kolorach, ustawione przy białym stole lub zastosowanie frontów szafek kuchennych w dwóch różnych, najlepiej kontrastowych kolorach. Białe szafki na dole i czerwone na górze: to nietuzinkowe i bardzo modne połączenie.

Jeżeli wolisz bardziej stonowane aranżacje, to dobrym pomysłem będzie biała kuchnia w stylu skandynawskim lub prowansalskim. Ciekawym rozwiązaniem jest także biała kuchnia z drewnianym blatem, łącząca w sobie nowoczesną kolorystykę z naturalnymi akcentami.

Kuchnia marzeń, łącząca w sobie funkcjonalność i styl, to marzenie każdej kobiety. Zadbaj o to, aby Twoja kuchnia prezentowała się równie efektownie jak reprezentacyjny salon, a jednocześnie przygotowywanie w niej posiłków było prawdziwą przyjemnością.