Kolczyki do pracy i codziennego użytku

Biżuteria to nieodłączny element stylizacji stroju zarówno na co dzień jak i na wyjątkowe wyjścia. Odpowiednio dobrane kolczyki czy naszyjnik nie tylko uzupełniają codzienny wygląd, ale również podkreślają urodę i indywidualny styl. Kompletując strój do pracy lub poszukując odpowiedniej kreacji na ważne spotkanie warto zwrócić uwagę na to, by ilość biżuterii nie była zbyt duża. Charakterystyczna, ale niebanalna biżuteria nie wymaga dodatkowej oprawy i uzupełnienia innymi rodzajami ozdób. Lepiej postawić na jakość, a nie na ilość.

Kolczyki w codziennej stylizacji

Żadna stylizacja nie może obyć się bez biżuterii. Zwłaszcza kolczyki srebrne z angielskim zapięciem mogą być zarówno oryginalnym i wyróżniającym się dodatkiem, jak i stonowaną ozdobą, przeznaczoną do podkreślenia stroju biznesowego. Poza pracą, chcąc założyć rzucające się w oczy srebrne kolczyki, warto założyć do tego odzież w stonowanych kolorach i pozbawioną wzorów. Dzięki temu to kolczyki będą najbardziej widoczne.

Jak dobrać kolczyki do kształtu dekoltu?

Kolczyki do noszenia na co dzień często są dłuższe niż klasyczne i eleganckie, przeznaczone na specjalne okazje. Do stylizacji casualowych najczęściej stosuje się dekolt kwadratowy lub w kształcie łódki. Z tym typem dekoltu dobrze komponują się okrągłe, ale niewielkie kolczyki.

Srebrne kolczyki w dużych rozmiarach

Duże i nieco ekstrawaganckie kolczyki nie sprawdzą się jako dodatek stylizacji do pracy. Będą jednak doskonale uzupełniały wieczorową kreację lub look na wyjątkowe spotkanie. Kolczyki w większych rozmiarach warto wyeksponować, spinając włosy. W ten sposób optycznie nie tylko wydłużymy szyję, ale również wyszczuplimy twarz.

Biżuteria do pracy, jaka?

Wszyscy wiemy, że do pracy dobrze jest się ubrać nie tylko modnie, ale i wygodnie. W zależności od profesji jaką wykonujemy, stylizacja musi być bardziej lub mniej formalna. Dobierając srebrne kolczyki z angielskim zapięciem dobrze jest wybrać te, które są minimalistyczne i delikatne. Zbyt krzykliwa biżuteria może nie być dobrze widziana w miejscu pracy i sugerować, iż jej właścicielka nie do końca profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków.

Srebrne kolczyki na wieczorne wyjście

Na spotkanie z przyjaciółmi można założyć kolczyki, które najbardziej nam się podobają, a których nie wypada założyć do pracy czy na oficjalne wyjścia. Luźna stylizacja dobrze wygląda zarówno w połączeniu z dużych rozmiarów srebrnymi kolczykami, jak i subtelnymi i niewielkimi. Pasuje do niego zarówno casualowa sukienka, jak i dżinsy i luźna bluzka. Warto pamiętać, aby zakładając duże kolczyki zawsze spinać włosy.