peeling do ciala

Kiedy stosować peeling do ciała?

Dbanie o skórę nie powinno ograniczać się tylko do zażywania kąpieli każdego wieczoru. Warto również stosować specjalne preparaty, które dogłębnie ją odżywią i nawilżą. Mowa o peelingach do ciała. Kiedy je stosować? Podpowiadamy.

Dlaczego warto używać peelingu do ciała?

Złuszczanie się skóry to naturalny proces, który zachodzi w naszym organizmie nieustannie. Trwa on około 28 dni i to właśnie dzięki niemu ładnie wyglądamy. W głębokich warstwach naskórka, blisko skóry właściwej, powstają żywe komórki. Przechodzą one przez kolejne warstwy naskórka, spełniając po drodze różne funkcje, aż do warstwy zrogowaciałej, gdzie obumierają i wtedy się złuszczają. Dzieje się tak, ponieważ pod wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr, zanieczyszczenia, komórki w naszym ciele mogą mutować, czyli zamieniać się w komórki nowotworowe. Proces złuszczania umożliwia usunięcie tych uszkodzonych i najstarszych.

Peeling do ciała i twarzy – jakie są ich rodzaje?

Na rynku kosmetycznym mamy dostęp do różnych peelingów. Przede wszystkim możemy do nich zaliczyć peelingujące żele myjące. Są to kosmetyki, które możemy stosować każdego dnia pod prysznicem. Zawierają drobinki delikatnie złuszczające martwy naskórek. Przyjemnie pobudzają, a szczególnie rano. Taka forma peelingu do ciała jest polecana zwłaszcza osobom ze skórą tłustą, łojotokową, bo pozwala na dokładne oczyszczenie porów.

Inną formą jest mechaniczny peeling do ciała – zawiera on drobinki ścierne, takie jak cukier, sól czy zmielone pestki. Jeśli lubimy mocny peeling do ciała, powinniśmy sięgać po kosmetyki z grubymi ziarnami, bowiem te drobne, np. z mieloną kawą, działają delikatniej. Peeling do ciała solny i cukrowy możemy wcierać w mokrą skórę, wówczas działa łagodniej, ponieważ zarówno cukier, jak i sól rozpuszczają się w wodzie.

Bardzo popularne w ostatnim czasie są również peelingi chemiczne, inaczej nazywane enzymatycznymi. Nie zawierają drobinek ściernych, tylko składniki, które rozpuszczają obumarły naskórek. Stosuje się je na delikatną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Ważne jest, aby po takiej czynności nakładać również balsam do ciała, który odpowiedni nawilży i ukoi skórę.

Kiedy i jak stosować peelingi do ciała?

Peelingi do ciała należy jednak stosować rozważnie. Przydadzą się one bowiem wtedy, kiedy odczuwamy zbyt duże nagromadzenie martwego naskórka i skóra robi się zwyczajnie twardsza w niektórych miejscach. Stosowanie takich produktów jest bajecznie proste i należy to zrobić po kąpieli oraz po osuszeniu skóry. Na tak przygotowane ciało nakładajmy peeling i wmasujmy go w skórę okrężnymi ruchami, robiąc tym samym masaż. Zaleca się rozpoczęcie od dolnych partii ciała, a zakończenie na rękach, a następnie nałożenie balsamu do ciała.