garderoba kapsulowa

Jak zbudować własną garderobę kapsułową i mieć gotowe stylizacje na każdą okazję?

Zapewne nie raz spotkałaś się z terminem ‘garderoba kapsułowa’ i być może zastanawiałaś się, co to znaczy? Nawet z szafą pełną ubrań w kółko nosisz te same trzy koszule.

Wiadomo, że każda z nas spotkała się z tym, gdy mówimy „Nie mam w co się ubrać.”, kiedy w rzeczywistości masz dużo rzeczy do noszenia, ale z jakiegoś powodu po prostu nie chcesz ich nosić.

Zasada polega na tym, aby nie mieć zbędnych ubrań i stworzyć sobie szafę kompletną, ale tylko z ubrań, które naprawdę nosimy i wszystko do siebie pasuje.

garderoba kapsulowa

Wydaje się skomplikowane, w rzeczywistości jest bardzo proste. Wystarczy zacząć od pierwszego kroku i przejrzeć swoją garderobę, obejrzeć wszystkie ubrania dokładnie i odłożyć te, których nie nosiłyśmy już dłuższy czas czekając na swój mniejszy rozmiar… Zamiast czekać, lepiej cieszyć się tym co mamy i poukładać ulubione ubrania w zestawy.

Kolejny krok to właśnie tworzenie takich zestawów. Zaczynamy od stworzenia bazy w postaci najważniejszych, niezbędnych części naszej garderoby. Muszą się tu znaleźć klasyki, które przydadzą nam się niezależnie od zmieniających się trendów, czyli biała koszula, mała czarna, marynarka, spódnica, cygaretki, czy uniwersalny bawełniany top najlepiej w kilku kolorach, w tym zawsze się przyda kolor neutralny, cielisty.

Mając naszą bazę dodajemy kilka ciekawych, w różnych kolorach akcesoria, które możemy zmieniać sezonami, aby urozmaicić nasze stylizacje. W zależności od pory roku możemy tworzyć ciekawe stylizacje dodając modne okulary, biżuterię, apaszkę, czy buty.

garderoba kapsulowa

Oto podsumowując kilka kroków do zbudowania własnej garderoby kapsułowej

Krok 1: Zmniejsz ilość .

Kiedy ostatnio przejrzałaś swoje ubrania i wyczyściłeś to, co było w Twojej szafie?

Jeśli minął więcej niż rok, poświęć jedną lub dwie godziny na wyciągnięcie rzeczy, których na pewno nie będziesz nosić, i wyjęcie ich z szafy, a następnie przyjrzyj się temu, co zostało.

Krok 2: Stwórz swoją bazę.

Swoją szafę opartą na 6 różnych kategoriach:

-Trening (spodnie i topy)

-Wygodne ubrania codzienne

-Zestawy do pracy

-Zestawy elegancie na wyjścia specjalne

-Odzież wierzchnia (kurtki, płaszcze)

-Dodatki (naszyjniki, szaliki, kolczyki)

garderoba kapsulowa

Krok 3: Zidentyfikuj kategorie ubiorów.

Przyjrzyj się, które ubrania najbardziej odpowiednie dla Twojego stylu życia. Wyobraź sobie ogólny wygląd / styl tego, co nosisz w każdym z tych scenariuszy. Oto przykłady:

-Aktywnie: siłownia, dzieci, w ruchu itp.

Praca: biuro, spotkania itp.

Szykowny: imprezy formalne, koncerty itp.

Zabawa: restauracje, randki itp.

Dom: filmy w domu, pieczenie itp.

Codziennie: artykuły spożywcze, sprawunki, praca z domu itp.

Po określeniu tych kategorii określ przydatność ubrań w każdej kategorii strojów i jak łatwo mógłbyś stworzyć z nich strój na podstawie innych elementów w twojej kapsule.

Krok 4: Ciesz się swoją nową garderobą kapsułową!

garderoba kapsulowa

*Materiały foto: She !s

She !s to tworzona z pasją, z myślą o Kobietach sukcesu lifestylowa moda biznesowa.