Jak świętować Dzień Rodzeństwa?

Jak świętować Dzień Rodzeństwa?

Jak wiadomo, rodzeństwo często ma tendencje do kłócenia się. Czasami rodzeństwo ma też całkowicie odmienne zdanie, a mimo to w pewnych przypadkach jest w stanie stanąć za sobą murem i bronić się wzajemnie do upadłego. Bracia oraz siostry są wyjątkowym towarzystwem, z którymi każdy młody lub też nieco starszy człowiek idzie przez życie już od wczesnej (lub nieco późniejszej) młodości. Jeśli jesteś mamą lub tatą kilku radosnych maluchów, które razem brykają to koniecznie przygotuj dla nich specjalny prezent na Dzień Rodzeństwa. Może to być na przykład specjalnie stworzona fotoksiążka, która nie tylko zainteresuje je teraz, ale przede wszystkim będzie świetnym albumem w późniejszym czasie, gdy maluchy przeobrażą się w dorosłych.

Nieco więcej o Światowym Dniu Rodzeństwa

Opisywany dzień obchodzi się dziesiątego kwietnia. Jest to święto celebrowane w szczególny sposób przede wszystkim w USA, jednakże jest ono uznawane i obchodzone także w innych krajach, w tym także i w Polsce. Początkowo rzeczywiście święto to było znane wyłącznie z Stanach, jednakże dzięki mediom oraz internetowi staje się ono coraz bardziej popularne także w innych częściach świata. Fajnie by było, aby z dosyć popularnego trenu Dzień Rodzeństwa stał się świętem powszechnie obchodzonym, dlatego też warto tą tradycję wcielić w życie. Dzięki temu wiele rodzin zyska kolejny powód do wspólnych spotkań oraz celebracji na długie lata.

Fotoksiążka dla rodzeństwa

Jak już zostało wspomniane wyżej, świetnym prezentem dla rodzeństwa może być album ze zdjęciami, najlepiej w formie fotoksiążki. Dobrym pomysłem jest stworzenie tylu kopii fotoksiążki, ile dzieci liczy dana rodzina. Dzięki temu każde z nich będzie miało swoją fotoksiążkę, która zostanie z nim na długo i będzie przypominała o niezwykłej relacji, jaka łączy je z braćmi i siostrami. Jeżeli chcesz stworzyć taką fotoksiążkę dla kilku swoich dzieci to koniecznie zbierz niezwykłe zdjęcia z każdego okresu waszego wspólnego życia. Mogą to być wszystkie zdjęcia, które pozwolą dzieciom na przywołanie w umyśle niesamowitych zdarzeń. Warto wybrać fotografie z wyjazdów, imprez rodzinnych, komunii, urodzin, wypadów na weekend, ale nie tylko. Często najbardziej udane są przypadkowo wykonane zdjęcia, także w nieco trudnych momentach, które jednak po czasie mogą wywoływać uśmiech na twarzy osób, które są uwiecznione na zdjęciach. Dla przykładu można tutaj podać dziecko, które akurat jest w rozpaczy, na przykład po tym, jak przewróciło się i zdrapało sobie kolanko, lub też jest mu przykro, ponieważ mama odmówiła mu zakupienia wymarzonej zabawki. W momencie, gdy takie zdjęcie było robione prawdopodobnie nad rodziną wisiały czarne chmury i atmosfera była dosyć gęsta, jednakże po pewnym czasie tego rodzaju zdarzenia mogą wywoływać pozytywne odczucia, a wręcz powodować pewnego rodzaju radość. Tak czy inaczej, są to z pewnością chwile warte zapamiętania, przypominania oraz umieszczenia w tego rodzaju fotoksiążce. Co więcej, warto dołożyć wszelkich starań, aby fotoksiążka prezentowała się przyjaźnie. Dobrym pomysłem jest zadbanie o okładkę oraz o dedykację. Istotną kwestią jest też zadbanie o zabezpieczenie fotoksiążki, aby nie uległa ona zniszczeniu. Chcemy przecież, aby przetrwała przez długie lata i cieszyła rodzeństwo nawet po wielu latach.

Uniwersalny pomysł na niezwykły prezent

Dobrym pomysłem jest także zostawienia wielu wolnych stron w fotoksiążce. Dzięki temu rodzeństwo będzie mogło wraz z biegiem czasu uzupełniać poszczególne strony i budować fotoksiążkę dalej. Co więcej, może być to niezwykle ciekawym doświadczeniem, ponieważ patrząc na to w realistyczny sposób po kilku latach fotoksiążki rodzeństwa od pewnego miejsca mogą się od siebie znacznie różnić, pomimo tego, iż stosunek tych ludzi do siebie pod kątem biologicznym genetycznym oraz biorąc pod uwagę zażyłość nie ulegnie zmianie. Co więcej, zdjęcia umieszczane dalej w fotoksiążce będą przecież nadal dotyczyć tych samych osób, a jednak widoczna będzie pewnego rodzaju różnica w postrzegania rodzeństwa samych siebie. Po kilku latach wspaniałym doświadczeniem może być dzielenie się tymi różnicami oraz perspektywami ze sobą nawzajem, jeżeli tylko ma się taką możliwość.