kuchnia styl nowoczesny

Jak zaaranżować kuchnię w stylu nowoczesnym?

Kuchnia to według wielu osób prawdziwe serce każdego domu. Dlatego też musi być komfortowa i funkcjonalna. Obecnie niezwykle popularne jest aranżowanie jej w stylu nowoczesnym – jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, czytaj dalej! Pokażemy Ci, na jakie rozwiązania postawić, aby cieszyć się kuchnią piękną i wyjątkową pod każdym względem.

Aranżacja kuchni w stylu nowoczesnym to minimalizm i prostota

Aranżacja kuchni w stylu nowoczesnym polecana jest przede wszystkim tym osobom, które chcą zerwać z klasycznymi rozwiązaniami i postawić na to, co zapewnia największą funkcjonalność oraz estetykę. W minimalistycznym pomieszczeniu nie ma bowiem miejsca na wiele dodatków czy różnorodność kolorystyczną – dominują w niej biel oraz prostota. Kluczową rolę odgrywają w tej kwestii meble, które powinny być:

  • gładkie i proste, a przy tym pozbawione większych elementów ozdobnych;

  • lakierowane na wysoki połysk (choć dopuszcza się również powierzchnie matowe);

  • dopasowane do wielkości i kształtu kuchni oraz posiadające łatwe systemy otwierania (np. pneumatyczno-magnetyczne).

Takie rozwiązania pozwolą Ci zachować czystość w swojej kuchni i optycznie powiększą przestrzeń, co będzie korzystne dla osób posiadających niewielkie mieszkanie albo aneks kuchenny połączony z salonem.

Co z blatami roboczymi? Te powinny być wykonane z kamienia – najlepiej sprawdzą się granit i bazalt, będą doskonale komponowały się z minimalistycznym wyposażeniem. Kluczowa jest również trwałość, ponieważ aranżacja kuchni w stylu nowoczesnym powinna być długowieczna i zapewniać domownikom maksymalny komfort w czasie gotowania. Oczywiście jeżeli chcesz wprowadzić do wnętrza nieco naturalności, możesz zastosować blaty drewniane – pamiętaj jednak, by wybierać tutaj gatunki egzotyczne, cechujące się dużo większą wytrzymałością niż te europejskie.

Sprzęt, dodatki i… wyspa

W nowoczesnych kuchniach, które często nie imponują metrażem, bardzo często stosowane są sprzęty w zabudowie. Zarówno lodówka, zmywarka, jak i piekarnik powinny być na wyciągnięcie ręki, by korzystanie z nich było jak najbardziej komfortowe. Ograniczenie do minimum urządzeń wolnostojących jest istotne, ponieważ zajmują one niepotrzebne miejsce na blacie kuchennym i zaburzają minimalistyczną estetykę wnętrza.

Czy w takim razie należy całkowicie zrezygnować z dodatków? Oczywiście że nie, jednak powinny być one subtelne i doskonale wpasowane do poszczególnych elementów kuchni. Wisząca roślina, która doda wnętrzu charakteru, zestaw noży, będący zawsze pod ręką użytkownika czy kilka doniczek z własnoręcznie zasadzonymi ziołami to coś, co idealnie pasuje do aranżacji kuchni w stylu nowoczesnym.

Bardzo ciekawym zwieńczeniem wnętrza może być wyspa, idealnie sprawdzająca się szczególnie w aneksach połączonych z salonem. Zapewni wnętrzu nie tylko elegancki wygląd, ale również stanowić będzie dodatkowe miejsce do pracy w kuchni albo przechowywania różnego rodzaju wyposażenia.

Zleć projekt kuchni na: https://fixly.pl/kategoria/projekt-kuchni