Jak urządzić sypialnię? Oto kilka najpopularniejszych rozwiązań!

Urządzanie sypialni nie należy do prostych zadań. Niestety mnogość mebli oraz dostępnych rozwiązań sprawia, że aranżacja wydaje się niebywale trudna. Pod uwagę trzeba tutaj wziąć zarówno meble, jak i dodatki, takie jak karnisze i plisy, aby całość stanowiła jednakowe, spójne połączenie. W jaki sposób urządzić sypialnię w stylu skandynawskim?

Sypialnia w stylu skandynawskim  — Jak ją urządzić?

Styl skandynawski

Styl skandynawski to połączenie bieli, drewna oraz naturalnych dodatków, które sprawiają, że całe wnętrze prezentuje się harmonijnie. Urządzenie sypialni w stylu skandynawskim nie musi być trudne.  Do sypialni w stylu skandynawskim warto umieścić drewniane łóżko, na którym umieszczona powinna być śnieżnobiała pościel. W rogu warto postawić fotel, w którym można czytać książki. Jego obicie powinno być zachowane w szarej kolorystyce, natomiast nogi także powinny nawiązywać do drewna. NA ścianie warto umieścić duże plakaty i obrazy, które prezentują naturalne pejzaże. Do stylu skandynawskiego pasują także figury geometryczne. Styl ten pokochały tłumy, gdyż szybko można go zmienić, na przykład za pomocą kolorowych dodatków. Bardzo często na styl skandynawski decydują się rodzice małych dzieci.

Styl loftowy

W sypialni w stylu loftowym nie może zabraknąć cegły na ścianie. Mozę być ona w kolorze pomarańczowym lub białym. Nadaje to nieco nowojorskiego stylu, który pokochały tłumy. W sypialni w stylu loftowym nie może zabraknąć figur geometrycznych, a także kolorowych, soczystych dodatków, które dodają całości niepowtarzalnego stylu. To wariant, na który można zdecydować się w przypadku pokoju dla nastolatków. To także ciekawy sposób na aranżację małej sypialni niewielkim kosztem. Cegła może być wykonana z kamienia lub też może być zaprezentowana na tapecie, lub fototapecie. Karnisz w tym przypadku powinien być solidny, ciężki i czarny. Zasłony, które będą z niego zwisać, mogą być różnobarwne.

Styl glamour

Wiele osób coraz częściej decyduje się na sypialnię w stylu glamour, która nierzadko przypomina pokój j hotelowy. Duże, pikowane łóżko z dużym zagłówkiem to symbol rozpoznawczy takiego stylu. Warto tutaj postawić także na lampę stworzoną z kryształków oraz pikowane krzesło nawiązujące do stylu krzesła. Takie rozwiązanie to doskonały patent zarówno do sypialni dorosłych, jak i małych księżniczek, które chcą poczuć się wyjątkowo. Całość dopełni duży, pluszowy dywan lub wykładzina, która sprawi, że poranne wstawanie będzie niezwykle przyjemne.

Jakie rolety do sypialni?

W sypialni spędzamy najczęściej noc lub czas, kiedy chcemy odbyć dzienną drzemkę dla regeneracji organizmu. Wszystko to sprawia, że rolety i karnisze mają tutaj ogromne znaczenie. Najpopularniejszym wariantem rolety, jaką można zastosować w sypialni, są rolety dzień noc. Umożliwiają niemal pełne zaciemnienie pokoju, dlatego nawet w przypadku nocnej zmiany można wyspać się w ciągu dnia i doskonale czuć. Inną propozycją osłony okiennej może być tutaj także zastosowanie nowoczesnych plis, które obecnie doskonale wpisują się w różne style. Ich niekwestionowaną zaletą jest to, że nie wymagają skomplikowanych czynności pielęgnacyjnych. Wystarczy oczyścić e z kurzu lub wyprać w pralce zupełnie tak, jak firankę. Oczywiście najbezpieczniejsze jest tutaj pranie ręczne. Plisy działają nieco inaczej, niż rolety, gdyż w ich przypadku mechanizm podnosi się ku górze, natomiast rolety opuszczane są na dół. Wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji klientów. Warto jednak stawiać na nowoczesne rozwiązania.

Partnerem serwisu jest producent rolety do mieszkania – rolety.eu