stylizacja wlosow

Jak suszyć falowane włosy?

Falowane włosy, podobnie do loków czy prostych pasm, wymagają odpowiedniej stylizacji. Puch i nieład na głowie mogą zrujnować nawet najlepszą stylizację, a posklejane końce popsuć humor. Aby wykorzystane w codziennej pielęgnacji kosmetyki wydobyły subtelny skręt fryzury, warto zawczasu sprawdzić, jak suszy falowane włosy.

O czym należy pamiętać, susząc falowane włosy?

Każda posiadaczka falowanych włosów to zna – godziny spędzone na stylizacji fryzury kończące się fatalnie ułożonymi strąkami, które bez ładu i składu opadają na twarz. Zero objętości i połamane końcówki to koszmar każdej kobiety, która choć raz zapragnęła zadbać o swoje delikatne loczki. Dlatego też, zanim się poddasz i zetniesz włosy na krótko, pamiętaj, że na klapnięte fale jest sposób – wystarczy, że zmienisz swoje nawyki pielęgnacyjne i formę suszenia.

Po pierwsze – zanim sięgniesz po suszarkę do włosów, pamiętaj o użyciu odpowiednich kosmetyków. Metoda OMO (odżywianie-mycie-odżywianie) jest dobrym pomysłem, jednak trzeba znać w niej umiar. Za duża ilość produktów obciąży niepotrzebnie fryzurę – fale uwielbiają lekkość, dlatego im delikatniej do nich podejdziesz, tym lepiej. Zrezygnuj z szamponów z SLS oraz dobierz właściwe dla porowatości włosów emolienty, humektanty i proteiny – nakładaj je zawsze od końcówek ku górze w niewielkich ilościach.

Wskazówka:

Do suszenia włosów falowanych przydadzą Ci się różne stylizatory – lekkie kremy do loków oraz pianki.

Jak suszyć włosy z użyciem dyfuzora?

Po przeczesaniu i umyciu fryzury, jej odżywieniu i wstępnym odsączeniu z wody, przyszedł czas na suszenie. Przyda Ci się do tego suszarka do włosów Philips z dyfuzorem, dzięki której nie tylko nadasz swoim puklom objętość, ale przy okazji sprawisz, że zachowają piękny i sprężysty wygląd. Najciekawsze modele znajdziesz na: https://www.philips.pl/c-m-pe/pielegnacja-wlosow/suszarki-do-wlosow/najnowszy

Jak suszyć włosy? Na początku zastosuj stylizatory (jeżeli takowych używasz), a następnie wystarczy, że:

  1. Podzielisz włosy na sekcje. Posiadaczki krótszych fryzur mogą pokusić się o 4 części, a te z grubszymi lub dłuższymi pasmami – np. 6 lub 8.

  2. Użyjesz preparatu termochłonnego. Zabezpieczy strukturę włosów przed ewentualnym uszkodzeniem pod wpływem wysokiej temperatury.

  3. Ułożysz wybrany kosmyk w dyfuzorze podłączonym do suszarki. Fragment umieść delikatnie pomiędzy wypustkami.

  4. Włączysz urządzenie i rozpocznij suszenie. Nie poruszaj nim, a gdy poczujesz, że pasmo jest suche, utrwal efekt zimnym powietrzem.

  5. Delikatnie odsuniesz sprzęt od głowy i zaczniesz pracę nad kolejnymi kosmykami. Gdy zakończysz stylizację, strzepnij delikatnie fryzurę i wygnieć pozostałości po stylizatorze.

Jak widzisz, suszenie falowanych włosów z dyfuzorem nie jest trudne – choć na początku może zająć Ci to trochę czasu, przy kolejnym razie przebiegnie znacznie sprawniej.

Na sitko i skręcając pasma – jak suszyć falowane włosy bez akcesoriów?

Może się zdarzyć, że będziesz musiała wysuszyć swoje falowane włosy bez dostępu do popularnych akcesoriów fryzjerskich. Co wtedy – jak nadać puklom im naturalnego skrętu? Pierwszy sposób jest bardzo prosty – wystarczy, że podzielisz włosy na równe części. Weź jedną z sekcji do ręki, skręć ją i dokładnie przesusz ciepłym powietrzem suszarki. Gdy poczujesz, że jest sucha, sięgnij po kolejny fragment. Na koniec potrząśnij fryzurą i dokończ układanie fal.

Jak jeszcze wysuszyć falowane włosy? Przyda Ci się do tego… sitko. Pamiętaj, że musi być ono czyste (najlepiej nowe!) i dosyć spore. Rozdziel fryzurę na dwie części – pierwszą z nich umieść w akcesorium, druga może swobodnie opadać na ramię. Następnie nakieruj wylot powietrza suszarki od dołu na włosy w sitku i włącz urządzenie. Gdy tylko staną się suche, powtórz czynność na drugą stronę głowy.

Sposobów na układanie fryzur jest niezwykle wiele, a niektóre z nich potrafią zaskoczyć. Jednak jeżeli zależy Ci na właściwej pielęgnacji włosów falowanych, postaw na jeden z modeli suszarek z dodatkowymi akcesoriami w zestawie (w tym m.in. z dyfuzorem). Sprawdź aktualną ofertę urządzeń do stylizacji fryzur od Philips i wybierz sprzęt, dzięki któremu Twoje fale zyskają wyjątkowego wyglądu!

Artykuł sponsorowany