Fototapety z miastami

Fototapety z miastami

Najbardziej rozpoznawalne miasta świata zachwycają wyjątkowymi krajobrazami. Z ich najwyższych budowli rozciąga się niezapomniany widok, który może koić i odprężać, tak jak w przypadku greckiego Santorini lub zachęcać do działania, jak kadr nowoczesnej Warszawy. Jeśli interesują Cię fototapety, miasta z całego świata będą wdzięcznym motywem przewodnim w Twoim domu.

Fototapety – miasta jak ze snu

Chcesz wreszcie poczuć beztroski, wakacyjny klimat typowy dla ostatnich dni urlopu? Przearanżuj swoje mieszkanie na wzór roztańczonej, rozśpiewanej i wiecznie słonecznej greckiej wyspy Santorini, sięgając po tę fototapetę https://www.decormint.com/pl/fototapety/miasta. Bajkowy widok przedstawiający miasteczko Oia zachwyca wyjątkową architekturą. Biało-niebieska okolica to spuścizna po poprzednich pokoleniach żeglarzy i marynarzy, którzy licznie zamieszkiwali wyspę. Charakterystyczne domy kapitańskie tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz. Zaproś grecki klimat do swojego domu!

Nostalgiczna fototapeta z mostem na pierwszym planie

Most Brooklyński

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Nowego Jorku – Most Brooklyński, zachwyca swoimi rozmiarami i konstrukcją. Jest jednym z najstarszych mostów wiszących na świecie. W dziejach kinematografii nie raz odgrywał ważną rolę, stając się bohaterem drugoplanowym wielu kultowych scen. Dla miłośników architektury i inżynierii, którzy nie pędzą za wszelką cenę za nowościami i doceniają obiekty z historią, fototapeta z charakterystycznymi przęsłami nowojorskiego mostu na pewno będzie miłym dodatkiem do wnętrza. Dekorację utrzymano w stylistyce retro, co podkreśla odcień sepii.

Fototapeta z elementem krajobrazu opierającym się zmianom

Kiedy ktoś Cię zapyta, z czym Ci się kojarzy Londyn, odpowiedź będzie prosta: z czerwoną budką telefoniczną. I choć jest ich na ulicach stolicy Wielkiej Brytanii coraz mniej, dla Brytyjczyków stanowią jeden z ważniejszych symboli, z którym żywo się utożsamiają również dziś, gdy każdy z nich ma telefon we własnej kieszeni. Przywiązanie do tradycji jest tak silne, że wszelkie próby usuwania czy przemalowywania budek na żółto spotykały się z ostrymi reakcjami ze strony mieszkańców. Nie każdy wie, że kultowa już czerwona budka doczekała się wpisania na brytyjską listę dziedzictwa. Obiekty te wdzięcznie funkcjonują w krajobrazie Londynu, ale również stanowią odpowiedź na współczesne potrzeby ludności, często stając się ekologicznymi punktami ładowania telefonów czy miejscami przechowywania defibrylatorów. Jeśli Twemu sercu widok czerwonych budek również jest bliski, możesz spoglądać na nie, kiedy tylko chcesz. Wystarczy, że udekorujesz ścianę w salonie trwałą i estetyczną fototapetą z tym ikonicznym widokiem.

Fototapeta – miasto nocą. Warszawa z widokiem na Złotą 44

Ten doskonale znany wszystkim pejzaż w ostatnich latach zyskał nowy, ważny obiekt. Złota 44, bo o niej mowa, idealnie wpasowała się w krajobraz, modyfikując i odświeżając oblicze nowoczesnej Warszawy. Prestiżowy drapacz chmur wydaje się piąć bez końca ku niebu. Z każdym rokiem stolica nabiera coraz większego rozmachu, a przeszklone elewacje tylko to podkreślają. Niezależnie od pory dnia i nocy, czy to o wschodzie, czy o zachodzie, rozświetlona Warszawa po prostu prezentuje się pięknie. Fototapeta winylowa z takim krajobrazem na pewno zainspiruje Cię do działania. Jeśli chcesz umieścić ją w kuchni, warto zamówić wariant winylowy, który można przecierać wilgotną ściereczką. Odporność na promienie UV, wilgoć i ścieranie sprawiają, że dekoracja będzie trwałą i atrakcyjną ozdobą Twojego wnętrza.


Artykuł sponsorowany