Fit catering

Fit catering – ratunek przy pracy zdalnej

Obecnie coraz częściej popularna jest praca zdalna. Ma ona oczywiście plusy i minusy, również w aspekcie odżywiania. Z jednej strony łatwiej jest nam przygotować w domu szybki obiad, nie musimy brać lunch boxa do pracy, gdzie nie zawsze mamy gdzie podgrzać posiłek albo nie mamy warunków do jego spożycia. Z drugiej strony – ciągła możliwość sięgnięcia do lodówki i szuflady ze słodyczami nie pomaga osobom próbującym utrzymać albo zredukować wagę. Dodatkowo wracając z pracy, często wstępujemy po zakupy, a pracując zdalnie często spotyka nas widok pustej lodówki. Rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest dieta pudełkowa.

Praca zdalna oznacza mniejszą aktywność fizyczną…

…a co za tym idzie spalanie w ciągu dnia mniejszej ilości kalorii. Kalorie spala się nie tylko podczas treningów – liczy się też codzienna aktywność i liczba zrobionych kroków w ciągu dnia. Dojście na przystanek lub od miejsca zaparkowania samochodu do biura, bieganie po piętrach firmy, wykonywanie zadań w trakcie pracy – wszystkie te czynności pomagają nam w utrzymaniu wagi. Często też łatwiej nam skoczyć od razu po pracy na siłownie. Siedząc w domu i pracując z kanapy, często tracimy motywację do jakiegokolwiek ruchu, co negatywnie wpływa na nasz metabolizm. Przekłada się to na nadprogramowe kilogramy. Fit catering pozwoli nam zadbać o odpowiednią kaloryczność. Jeżeli normalnie spożywamy 2500 kalorii, to może przy mniejszej ilości ruchu warto spróbować diety 2000 albo 1800 kalorii?

Praca z domu = niezdrowe przekąski

Bądźmy szczerzy. Jeżeli pomiędzy odpisywaniem na maile dopadnie nas głód, nie mamy czasu i chęci na krojenie sałatki albo gotowanie obiadu. Co jest wygodniejsze? Zupki chińskie, gotowe kanapki ze sklepu, słodycze, chipsy to niestety stali kompani pracy zdalnej. Ich bliskość i dostępność sprawia, że sięgamy po nie częściej, niż kiedy pracujemy w biurze lub w trasie.

Dodatkowo paradoksalnie osoby pracujące w domu często narzekają na mniej czasu na gotowanie. Spędzając 8 godzin w domu, kiedy już skończą pracę, chcą wyjść, zająć się swoimi hobby, spotkać się ze swoimi znajomymi. Zamawiając dietę dostarczaną pod nasze drzwi od https://bedietcatering.pl/warszawa/, oszczędzamy dużo czasu, który możemy poświęcić na przyjemności po pracy.

Zalety korzystania z fit cateringu podczas pracy zdalnej

Praca zdalna potrafi być nudna i niestety często przekłada się to na nasze gotowanie. Często kilka razy w tygodniu przygotowujemy ten sam obiad, bo nie chce nam się wychodzić z domu specjalnie po zakupy. W diecie pudełkowej mamy zapewnione inne posiłki każdego dnia, co pozwoli nam też na poznawanie nowych smaków i potraw.

Pracując z domu, możemy też nauczyć się regularności. W firmie lub pracując w terenie, często nie mamy czasu albo możliwości spożywania posiłków w równych odstępach czasu, które są optymalne dla utrzymania wagi. Dostając z samego rana 5 posiłków, łatwiej jest je rozłożyć na cały dzień. Często pojawia się tutaj inny problem – czasami zanim się zorientujesz, zjadłeś wszystkie posiłki, a jest dopiero 17!