stylizacja wlosow na goraco

Domowa stylizacja włosów w kilku krokach

Domowa stylizacja włosów jest dla wielu z nas nie lada wyzwaniem. Ujarzmienie niesfornych loków, podniesienie opadających, prostych kosmyków, które niechętnie chcą z nami współpracować – to tylko kilka czynników, które wpływają na to, że zanim wyjdziemy rano z domu nastawiamy budzik na długo wcześniej. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby sprawić, że układanie fryzury nie będzie drogą przez mękę. Jakich? Podpowiadamy.

Domowa stylizacja włosów – zadbaj o dobre kosmetyki i to, co masz na talerzu

Podstawą do tego, aby utrzymać włosy w dobrej kondycji i jednocześnie wspomóc je w układaniu jest prawidłowy dobór kosmetyków. Każda z nas jest inna i dokładnie to samo dotyczy naszych włosów. Cienkie, rozdwajające się, grube, przesuszone, przetłuszczające się – można tak wymieniać bez końca. Sęk w tym, aby w całym tym szaleństwie pielęgnacyjnym znaleźć metodę i sprawić, że kosmetyki będą nie tylko skutecznie wpływać na kondycję włosów, ale również staną się bardzo dobrym wspomagaczem układania fryzury.

Nie bez znaczenia pozostaje także zatroszczenie się o prawidłową dietę. Istotną kwestią jest ograniczenie picia kawy i zminimalizowanie spożycia cukru. Biały warto zastąpić naturalnym słodzikiem. Warto także mieć na uwadze to, że świetnym działaniem będzie także postawienie na pełnoziarniste pieczywo, jak również brązowe makarony oraz ryże. Zadbajmy także o dostarczanie organizmowi cennych kwasów omega-3, które znajdziemy między innymi w tłustych rybach morskich.

Domowa stylizacja włosów – wybieraj sprawdzone urządzenia

Bardzo ważną kwestią na drodze do skutecznej i przede wszystkim – maksymalnie bezpiecznej dla włosów stylizacji jest inwestycja w dobrej klasy urządzenia. Wśród nich znajdują się między innymi prostownice, których na rynku jest mnóstwo i można z powodzeniem dobrać model wpisujący się w nasze indywidualne potrzeby. Posiadaczki grubych i bardzo mocno kręconych włosów powinny szukać tych, które osiągają moc minimum 100 Watów, natomiast cienkie i delikatne wymagają na pewno o mniejszej. Ważne jest to, aby zwrócić uwagę na rodzaj płytek grzejnych, jak również ich wielkość. Nie bez znaczenia pozostaje również zakres oraz regulacja temperatur, budowa oraz wygoda użytkowania. W domowej stylizacji włosów na pewno przyda się suszarka, w tym na przykład suszarka remington. Tutaj także warto wziąć pod lupę moc, regulację temperatury, siłę nawiewu, to czy została wyposażona w dodatkowe nakładki, jak również jonizację. Kolejny krok, to dopasowanie szczotek, które bardzo mocno wspomogą codzienną stylizację i możemy śmiało spać dłużej mając taki arsenał w swojej łazience.