Dbam o siebie – 5 porad pielęgnacyjnych

Na to jak wyglądasz ma wpływ wiele czynników. Od nawyków żywieniowych i dbania o kondycję, po stosowanie odpowiednich kosmetyków. Aby długo cieszyć się zdrową kondycją skóry musisz zadbać o kilka kwestii. Sprawdź, jakich.

Przedstawiamy Ci absolutne minimum do wykonania na drodze do cieszenia się promiennym wyglądem, a przy tym dobrym samopoczuciem.

Porada pielęgnacyjna nr 1 – Prawidłowe żywienie

the-new-saltpipe.com

Jesteś tym co jesz – to powiedzenie sprawdza się w 100 procentach. Twoja skóra odzwierciedla stan Twojego zdrowia i od Ciebie w dużej mierze zależy to, jaki on będzie. Pamiętaj więc o tym, aby w codziennej diecie dostarczać organizmowi odpowiednią dawkę witamin oraz składników mineralnych. Jedz dużo potraw bogatych w witaminy głównie A (np. warzywa i owoce o pomarańczowym zabarwieniu), E (głównie oleje roślinne i zboża) oraz C (szukaj jej m.in. w zielonej pietruszce, jarmużu, papryce, szpinaku czy truskawkach i owocach cytrusowych).

Pamiętaj także o tym, że prawidłowy przebieg procesów życiowych uwarunkowany jest od spożywania odpowiedniej ilości wody. Latem pij więc od 2 do 2,5 l płynów dziennie.

Porada pielęgnacyjna nr 2 – Zrezygnuj z długiego przebywania na słońcu

of-md.com

Witamina D jest dla skóry niczym woda dla kwiatków, ale tak jak w przypadku ich przelania, tak i dla Twojej skóry zbyt długie przebywanie na słońcu jest szkodliwe. Wszystko za sprawą promieniowania ultrafioletowego, które wspomaga procesy starzenia się skóry, a także jest prowodyrem powstawania przebarwień. Staraj się więc ograniczyć przebywanie na słońcu oraz używaj kremy z filtrem – minimum 30 SPF, a także zadbaj o odpowiednie nakrycie głowy.

Porada pielęgnacyjna nr 3 – Staraj się unikać używek

clipartbest.com

Czasem powtarzasz sobie, że kilka papierosów czy większa ilość lampek wina nie zaszkodzą? Błąd! Każda używka ma wpływ na kondycję Twojej skóry.

Porada pielęgnacyjna nr 4 – Sen i sport to zdrowie

theodysseyonline.com

Wysypiaj się! Twoim planem minimum powinno stać się 7 h snu, chociaż wiadomo, że jeśli jesteś mamą, często jest to zadanie nie do wykonania. W takim wypadku, wykorzystaj wolną chwilę na drzemkę. Zatroszcz się także o odpowiednią pielęgnację podczas snu. Zanim położysz się do łóżka, wklep w skórę serum, a także zastosuj krem do pod oczy i do twarzy. Skóra regeneruje się najlepiej w nocy. Zaprzyjaźnij się ponadto ze sportem. Aktywność fizyczna jest wielkim przyjacielem zdrowego ciała i ducha.

Porada pielęgnacyjna nr 5 – Stosuj odpowiednie kosmetyki

cosmeticsdesign-europe.com

Pamiętaj o tym, że producenci kosmetyków nie bez powodu dostosowują je do wieku kobiety. Istotne jest także to, żeby dobrać specyfiki odpowiednie dla swojej skóry. Jeśli więc jest przesuszona, nie sięgaj po nawilżające kremy do skóry tłustej tylko dlatego, że Twojej znajomej pomógł. To bardzo ważne.

zdjęcie główne: anaturaldifference.com