na czym polega zabieg botoksu na włosy
stellaluca.com

Botoks na włosy – czyli jak szybko sprawić, że odzyskają blask po zimie

Sezon wiosenny rozkręca się na dobre, jednak nie dla każdej z nas oznacza to chwalenie się bujnymi, lśniącymi włosami. Te po zimie często są przesuszone, pozbawione blasku i łamliwe. W pas kłania się więc oprócz właściwej diety i dostarczania organizmowi witamin, odpowiednia pielęgnacja. Jednym ze sposobów na nadanie włosom lekkości i świeżości jest botoks na włosy. Sprawdźcie, o czym mowa.

O ile dobrze dobrana dieta i suplementacja witamin nie dają efektów natychmiastowych, o tyle zabieg w postaci botoksu na włosy przynosi je od razu. Mimo to opinie o tym zabiegu są podzielone. Wiele osób nie decyduje się na niego z uwagi na obawę o swoje zdrowie. Warto jednak wiedzieć, że znajdująca się w botoksie toksyna botulinowa jeśli jest podana w odpowiedniej ilości, jest całkowicie bezpieczna dla organizmu.

Botoks na włosy – co to jest?

Botoks na włosy (lub botox na włosy) to inaczej kuracja, której celem jest ich zregenerowanie. Mowa między innymi o częstym farbowaniu, częstym noszeniu czapki, słowem – o włosach, które są łamliwe, matowe i przesuszone. O ile efekty zabiegu są widoczne od razu, o tyle nie utrzymują się szczególnie długo, bo do 10 myć. Mimo to można zaobserwować, że włosy które poddane są botoksowi, stają się zdrowsze i zdecydowanie bardziej elastyczne.

jak wygląda botox na włosy
arabnews.com

Botox na włosy krok po kroku

Pierwszy krok to zastosowanie dedykowanego zabiegowi szamponu. Ten nie otwiera łuskę włosa, a poza tym przygotowuje go do botoksu. Kolejny krok to nałożenie serum, a następnie maski. Ile czasu trwa zabieg botoksu włosów? Spokojnie, nie musicie rezerwować wielu godzin, na pewno będzie to zdecydowanie mniej czasu. Mowa mniej więcej o czterdziestu minutach, chociaż wiadomo, jest to kwestia indywidualna.

botoks na włosy przykłady
amazon-keratin.co.uk

Botoks na włosy – cena

Nie zapłacicie także za niego milionów monet. Zwykle cena oscyluje w granicach mniej więcej 60 zł. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak długie macie włosy.

Jak widać, botoks na włosy nie jest zabiegiem inwazyjnym i powodującym dziurę budżetową w naszym portfelu.