aplikacje randkowe

Czy warto korzystać z aplikacji randkowych?

Serwisy randkowe były znane już wiele lat temu. Obecnie na popularności zyskują aplikacje randkowe, które mogą pomóc nam znaleźć interesujące osoby, a nawet miłość życia. W dobie cyfryzacji, kiedy wiele osób pracuje z domu i nie ma okazji poznawać ludzi offline, dla niektórych portale i aplikacje randkowe są jedyną szansą, aby nawiązać kontakt z nowymi osobami. Jakie są najlepsze portale randkowe i aplikacje randkowe 2023, a także czy warto z nich korzystać? Podpowiadamy.

Najlepsze aplikacje randkowe Tinder, Badoo, Sympatia, Bumble, Happn czy może Facebook Dating?

Jeśli zdecydujemy, że chcemy poznać nowe osoby, korzystając z serwisów lub aplikacji randkowych, warto wcześniej zrobić mały research i sprawdzić ranking aplikacji randkowych w Polsce. Obecnie oferta tego typu narzędzi jest dość rozbudowana. Dlatego dostosowaną do swoich potrzeb opcję znajdą zarówno osoby, które wolą przeglądać profile i komunikować się z innymi poprzez aplikację, jak i fani standardowych rozwiązań, czyli portali dostępnych zarówno w wersji mobilnej, jak i dyskopowej. Z jakich aplikacji randkowych korzystają Polacy? Analizując rankingi, które zbierają wszelkie portale randkowe 2023, bez wątpienia można powiedzieć, że najpopularniejsza aplikacja randkowa to obecnie Tinder.

Poznawanie nowych osób, a nawet potencjalnego partnera umożliwia również Badoo. Jest to aplikacja i serwis, która umożliwia dość precyzyjne wyszukiwania. Niemałą skutecznością w tworzeniu par mogą pochwalić się również portale randkowe, które działają w Polsce już od wielu lat, takie jak na przykład Sympatia. Od pewnego czasu również Facebook umożliwia nam randkowanie. Facebook Dating nie wymaga instalowania dodatkowych aplikacji i dodatkowo jest całkowicie bezpłatny. Wśród pozostałych aplikacji i portali randkowych, z których można korzystać, szukając nowych znajomości, wymienia się Happn, czyli aplikację do poznawania rzeczywiście spotkanych osób, MyDates, czy Bumble, a także Grindr dedykowane osobom identyfikującym się ze środowiskiem LGBT+.

Jak korzystać z aplikacji randkowych?

Tinder jest najpopularniejszy wśród osób, które chcą zarówno poznać nowych znajomych, jak i miłość swojego życia. Aplikacja ta jest niezwykle prosta w obsłudze, ponieważ po rejestracji i umieszczeniu w niej swoich zdjęć, wystarczy w ustawieniach zaznaczyć czy szukamy mężczyzn, czy kobiet, a także w jakim przedziale wiekowym i w jakiej odległości mają się oni znaleźć od nas. Później już wystarczy tylko przesuwać w prawo profile osób, które nam się spodobały a w lewo tych, których chcemy odrzucić.

Podstawowa wersja Tindera oferuje ograniczoną liczbę polubień na dobę, którą można zwiększyć, wykupując pakiet Premium. W sytuacji kiedy dwie osoby przesuną swoje profile w prawo, wówczas łączone są w parę i mają możliwość nawiązania konwersacji. W przeciwnym wypadku, korzystając z Tindera nie możemy wysłać wiadomości do osoby, która nam się spodobała, lecz nie przesunęła naszego profilu w prawo. 

Szukając drugiej połówki, możemy skorzystać również z innej popularnej na rynku aplikacji randkowych opcji, jaką jest Badoo. Podczas rejestracji należy wypełnić formularz. Tworzenie profilu nie jest tutaj trudne podobnie jak w aplikacji Tinder. Badoo na rynku aplikacji randkowych zajmuje wysoką pozycję, ponieważ zarówno Tindera, jak i Badoo to apki z których korzystają z nich miliony użytkowników na całym świecie.

Z Badoo również możemy korzystać, stawiając na wersję bezpłatną lub wykupić opcję Premium. Mamy tutaj możliwość darmowej rozmowy z dziesięcioma osobami każdego dnia  korzystając z czatu. Pozostałe aplikacje działają podobnie. Oznacza to, że należy się najpierw w nich zarejestrować, a więc wymagane jest założenie profilu, a następnie ustawić wyszukiwania na przykład według wieku i płci czy miejsca zamieszkania, aby móc wyświetlić profile innych użytkowników. Zarówno proces rejestracji, jak i nawiązywanie relacji czy poznawanie osób w naszej okolicy za pomocą większości serwisów i aplikacji randkowych wygląda podobnie.

Portal randkowy – wersja darmowa czy premium?

Smartfon z odpowiednim systemem operacyjnym, takim jak m.in. Android czy iOS, pozwala nam na zainstalowanie praktycznie wszystkich dostępnych na rynku aplikacji randkowych. Jeżeli nie jesteśmy przekonani do randek online, możemy spróbować czatować z innymi użytkownikami i szukać swojej drugiej połówki za pomocą darmowej aplikacji randkowej. Na początku więc nie warto inwestować swoich pieniędzy w wykupienie wersji premium, jeżeli nie wiemy do końca czy aplikacja mobilna spełnia nasze oczekiwania. Jeśli jednak chcemy mieć dostęp do dodatkowych opcji lub poszukując partnera, chcemy korzystać z bardziej szczegółowych filtrów, które wymagają płatnej subskrypcji, wówczas możemy zdecydować się na wersję premium.

Czy warto umawiać się na randki, korzystając z aplikacji do randkowania?

Wiele osób zastanawia się, czy założenie konta w aplikacji randkowej lub na portalu randkowym i korzystanie z urządzenia mobilnego w celu znalezienia osoby do poważnego związku, jest dobrym rozwiązaniem. Single nierzadko są zagubieni w wirtualnym świecie i nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak działają poszczególne serwisy randkowe i jakie zagrożenia niosą dla swoich użytkowników. Warto korzystać z aplikacji randkowych, by poznawać nowe osoby w sytuacji kiedy nie mamy zbyt często okazji, aby nawiązywać nowe relacje w świecie offline. Musimy jednak uważać na pewne pułapki, jakie czyhają na użytkowników aplikacji randkowych.

W ramach eksperymentu warto założyć profil na takiej aplikacji i możliwie jak najdokładniej go uzupełnić, podając Informacje dotyczące na przykład naszych zainteresowań czy oczekiwań. Taki opis może nam pomóc przyciągnąć wartościowe osoby, które mają podobne spojrzenie na świat. Zwróćmy uwagę również na to, jakie zdjęcia umieszczamy, aby one również nie przyciągały nieodpowiednich osób. 

Przygotowując się do randkowania za pośrednictwem aplikacji lub specjalnych serwisów, musimy być również świadomi tego, że możemy tam spotkać różnych ludzi, również takich, których zachowanie nie będzie nam się podobało i nie będziemy chcieli z nimi kontynuować dialogu, a tym bardziej jakiejkolwiek znajomości. Nie popadajmy również w kompleksy w sytuacji, kiedy na przykład na Tinderze osoby, które nam się spodobały i przesunęliśmy ich profile w prawo, nie odwzajemniły tego ruchu. Pamiętajmy, że o naszej wartości nie świadczy liczba przesunięć w prawo czy polubień i nie warto zabiegać o sympatię wszelkich potencjalnych kandydatów.

Korzystanie z aplikacji randkowych może być ciekawym doświadczeniem, jednak musimy być świadomi zagrożeń związanych z ze swoją obecnością w takich miejscach. Dlatego dbajmy o swoje zdrowie psychiczne i w sytuacji kiedy dialog zmierza nie w tę stronę, w którą byśmy chcieli i konwersacja z jakimś użytkownikiem zaczyna nam się nie podobać, wówczas zaprzestańmy wymiany wiadomości. Możemy taką parę również usunąć, a także zgłosić zachowanie takiego użytkownika administratorowi. 

Czy więc warto korzystać z aplikacji randkowych? Serwisy takie mogą być miejscem, w którym poznamy wiele wartościowych osób, a nawet miłość swojego życia. Musimy jednak być przygotowani również na rozczarowanie. Dlatego warto zastanowić się, czy jesteśmy przygotowani emocjonalnie i psychicznie do randkowania online. Jeżeli decydujemy się na jakiekolwiek spotkanie z osobą poznaną przez internet w realu, pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie i umawiajmy się wyłącznie w ogólnodostępnych miejscach, a swoją lokalizację podajmy najbliższym osobom.