catering dietetyczny

Cheat meal kiedy jesteś na diecie od fit cateringu?

Cheat day to dzień kiedy świadomie zapominamy o tym, że jesteśmy na diecie. O co tak naprawdę chodzi? By raz na 7, 10, 14, 21 dni zupełnie porzucić kontrolę nad tym co spożywamy w ciągu dnia. Zatem osoba, która zlicza kalorie, posiłkując się dietą od fit cateringu, tego jedynego dnia może zjeść wszystko, na co ma tylko ochotę. Cheat meal różni się lekko założeniami, jakie niesie za sobą, bowiem ,, oszukać “ możesz jedynie, licząc jeden posiłek w czasie dnia.

Cheat meal podczas diety od fit cateringu

Taki cheat meal na pewno rozkręci twój metabolizm. Podczas kiedy przez cały okres czasu zapewniasz organizmowi deficyt, a nagle podasz mu bombę kaloryczną, będzie musiał działać znacznie efektywniej, by ją przetrawić. Dlaczego cheat day nie jest najlepszym rozwiązaniem i dietetycy wcale go nie zalecają? Niekontrolowane jedzenie prowadzi do poważnych problemów ze zdrowiem, które w skutkach mogą być tragiczne.

Bardzo często spotykamy się z sytuacją kiedy dietetycy odradzają cheat day na rzecz lepszego zamiennika, o którym wspominaliśmy wyżej, a mianowicie cheat meal. Jest to termin oznaczający posiłek, który nie wpisuje się na listę zdrowego jedzenia. Zazwyczaj bardzo kaloryczny i zawierający nie najlepszy skład. Często wykorzystywany jest przez osoby ćwiczące na siłowni i trenujące sporty, gdzie budowanie jak najlepszej sylwetki jest najważniejsze. Prawdopodobnie dlatego, że zdecydowanie największą rolę odgrywa tam dieta, która cechuje późniejsze parametry, formę czy wygląd. Ciekawą rzeczą jest również fakt, że kiedy główną przyczyną wprowadzenia tego rozwiązania jest podstawa psychologiczna, ,,oszukany posiłek” zalecają spożywać nawet każdego dnia. Lepiej jest w kontrolowany oraz w pełni spokojny sposób zmieniać nawyki żywieniowe podczas diety niż by zdrowe jedzenie kojarzyło nam się tylko i wyłącznie z męczarnią.

Pojawia się pytanie, jak często korzystać z cheat meal?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, na co mamy ochotę?

  1. Jeśli masz w planach zjeść słodką przekąskę, o kaloryczności do 300kcal, możesz sięgnąć po nią nawet co drugi dzień. Zamiast mocno przetworzonych słodyczy, staraj się wybierać to co domowe. Świetnym rozwiązaniem jest czekolada. Sama w sobie nie za bardzo ci zaszkodzi, dostarczy pewnej ilości kalorii, ale przede wszystkim poprawi twój nastrój.

  2. Druga strona medalu to wybór tłustego hamburgera, pizzę czy frytki jako cheat meal. W tym przypadku ogranicz się do jednego na cały tydzień. Idealnym rozwiązaniem będzie sięgać po nie nawet raz na dwa tygodnie. Dzięki temu nie zaburzysz swojego planu dietetycznego, a dostarczysz swoim kubkom smakowym tego czego potrzebują.

Kluczem do sukcesu w przypadku korzystania z diety pudełkowej od fit cateringu jest sport. Warto pamiętać, że jedzenie jest twoim sprzymierzeńcem, a nie wrogiem. Dobra znajomość zdrowego odżywania wypracowana na podstawie współpracy z cateringiem dietetycznym np. od https://bedietcatering.pl/ pozwoli ci na szybsze osiągnięcie zamierzonych rezultatów. Nie musisz w jednym momencie zrezygnować ze wszystkiego, co kaloryczne, ale pamiętaj, że to ty kontrolujesz to co jesz i masz nad tym kontrolę. Nie zaprzepaść tego, nad czym tak ciężko pracujesz.