cwiczenia na cellulit

2 proste ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach, które wykonasz w domu

Jak szybko pozbyć się cellulitu – takie pytanie zadajemy sobie tak często, jak tylko spoglądamy w lustro albo chcemy założyć krótsze spodenki, sukienkę czy też seksowną bieliznę. Skórka pomarańczowa jest zmorą wielu z nas i o ile warto zaakceptować siebie, o tyle też równie dobrze można spróbować walczyć z niedoskonałościami. Jest kilka sposobów na to, aby stawić czoło niechcianemu „przyjacielowi” m.in. naszych ud i pośladków.

Jak zwalczyć cellulit i skąd się on bierze

Cellulit jest niczym innym jak zdeformowaną tkanką tłuszczową. Wygląda dość nieestetycznie, o czym każda z nas doskonale wie. Nie bez znaczenia został okrzyknięty skórką pomarańczową z racji tego, że zwyczajnie przypomina jej strukturę. Jak powstaje cellulit?  Za jego pojawienie odpowiedzialny jest nacisk, który wywiera tłuszcz na ułożoną pionowo tkankę łączną, jaka otacza komórki tłuszczowe, które znajdują się w naszym ciele. Cellulit na udach, na pośladkach, ramionach czy brzuchu nie jest niczym nadzwyczajnie dziwnym, można powiedzieć, że całkowicie normalnym. Pojawia się zarówno u kobiet szczupłych, jak i walczących z nadprogramowymi kilogramami. Niekiedy może być widoczny nawet na ramionach – co prawda rzadko, ale nie jest to wykluczone.

Skuteczne pozycjonowanie Warszawa

Jak szybko pozbyć się cellulitu: zacznij od diety

Mówią, że jesteśmy tym, co jemy i rzeczywiście tak jest. Zanim zaczniecie ćwiczyć czy też sięgać po domowe sposoby na walkę z cellulitem musicie koniecznie zmienić sposób odżywiania, jeśli ten pozostawia wiele do życzenia. Pamiętajcie – zdrowa dieta ma wpływ nie tylko na to, jak się czujemy, ale też jak wyglądamy!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jérôme Monge (@french_hero_dancer)


Wśród antycellulitowych produktów znalazły się:

 • owoce egzotyczne (np. cytryny, ananasy i grejpfruty),
 • brokuły,
 • szparagi,
 • tłuste ryby.

Do walki z cellulitem warto także wprowadzić wodę. Takie działanie będzie bardzo pomocne dla wsparcia organizmu z przyspieszeniu pozbywania się tłuszczu. Mowa także o tym, który jest przechowywany właśnie w postaci cellulitu.

Ćwiczenia na pozbycie się cellulitu

Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków – oprócz zdrowej i zbilansowanej diety – dużo ćwiczyć. Aby jednak ćwiczenia przyniosły zamierzone efekty, trzeba wykonywać je w prawidłowy sposób. Mowa przede wszystkim o tym, aby uzbroić się w cierpliwość, a ponadto wprowadzić aktywność fizyczną do stałego punktu programu naszego dziennego harmonogramu. Kiedy będziesz wykonywała ćwiczenia na cellulit ud i pośladków  (systematycznie, to efektów możesz się spodziewać już po kilkunastu dniach. Postaw zarówno na treningi siłowe, jak i kondycyjne. Jakie ćwiczenia na cellulit w domu możesz wykonać? Już tłumaczymy?

Ćwiczenia na cellulit na nogach i pośladkach – niezawodne przysiady

Przysiady są bardzo skuteczną metodą na osiągnięcie odpowiedzi na pytanie pod tytułem jak szybko pozbyć się cellullitu. Warunek: systematyczna praca i prawidłowe wykonywanie poszczególnych sesji ćwiczeń. Cellulit na udach i pośladkach  znacznie się zredukuje, kiedy postarasz się o to, aby ćwiczenia były wykonywane starannie.

Jak zwalczyć cellulit z pomocą przysiadów:

 • ustaw nogi w lekkim rozkroku,
 • ułóż głowę w taki sposób, aby stanowiła przedłużenie linii kręgosłupa,
 • wciągnij mięśnie brzucha i patrz prosto przed siebie,
 • uginaj kolana, ale jednocześnie zadbaj o to, aby biodra były wypchnięte do tyłu,
 • zwracaj uwagę na to, aby twoje kolana nie wykraczały poza linię palców u stóp,
 • pamiętaj o tym, aby stopy były mocno przyłożone do podłoża, a kąt, który powstał między podudziem i udem nie przekraczał 90 stopni,
 • po wykonaniu przysiadu, wróć do pozycji wyjściowej.

Aby zwiększyć efektywność ćwiczenia możesz postawić na obciążenia (trzymaj je w dłoniach).

Skuteczne ćwiczenia na cellulit – wypady nóg

Skuteczne w walce z cellulitem będzie także proste ćwiczenie jakim są wypady nóg w tył. Przygotuj się jednak na to, że może Cię to kosztować wiele wysiłku.

Trening na cellulit – wypady krok po kroku:

 • stań i ustaw nogi na szerokość bioder,
 • wykonaj wypad jednej nogi w tył pamiętając przy tym o tym, aby twoje biodra były obniżone prostopadle nad podłogą,
 •  noga, która jest z tyłu ma pozostać ugięta, natomiast druga wyprostowana – pozostań w tej pozycji najlepiej 5 sekund (jeśli nie dajesz rady, nie forsuj się, może z czasem będzie to możliwe).