materialy na lato

Skład odzieży i jej pochodzenie – kilka słów od Eksperta

Uwielbiamy szybkie, niezawodne efekty i łatwe rozwiązania. Jeśli jednak chodzi o modę, polecamy zwolnić. Mam na myśli głównie zwracanie uwagi na skład kupowanego produktu i pochodzenie. Moda zrównoważona, ale praktyczna potrzebna jest nam wszystkim.

Normy jakościowe odzieży

pochodzenie odziezy

W Polsce nadal świadomość dotycząca jakości produktów jest niestety niska. Widać jednak rozszerzanie tej perspektywy i ciekawość klientek w ostatnich latach. Wiele produktów, które przeglądamy w sklepach szytych jest nadal poza granicami Polski, z dala od norm jakościowych, z tkanin o bardzo niskiej jakości.

Jakie materiały na lato?

Aby zachować chłód w upalne dni, najlepiej szukać materiałów z dodatkiem bawełny, lnu i wiskozy, które otulą nas bo są przyjemne w dotyku, a zarazem dostarczą skórze odpowiedni dostęp do powietrza.

jakie materiały na lato

Len jest świetnym materiałem i to zarówno na lato jak i na zimę – lepiej niż bawełna przewodzi ciepło, dzięki czemu jest najbardziej oddychającym materiałem na świecie. Tencel to już w ogóle niesamowita sprawa! Także niezależnie od pory roku lejący, delikatny, polecam spróbować.

Wbrew powszechnej opinii – jedwab, to także wybór również na lato, ponieważ jest naturalny, oddychający i chłodzący. Jedyny minus: musi być często czyszczony, jeśli się pocisz, bywa też bardzo gniotliwy. Warto także zwrócić uwagę czy kupujemy „jedwab poliestrowy” czy prawdziwy jedwab. Opcja nr jeden to oczywiście sztuczny zamiennik, a czasami naprawdę łatwo się nabrać!

sklad odziezy i jej pochodzenie

Materiały na lato: pamiętaj o komforcie i wygodzie!

Pamiętajmy, że poza tkaniną, trzeba zwrócić uwagę na krój. Strój ma nas zdobić, ale równolegle zapewniać komfort i wygodę. Wiskoza – miękka, len – tamblowany, bawełna – z niewielkim dodatkiem składnika uelastyczniającego lub w satynowym splocie, który powoduje podobny efekt. Czasami naprawdę warto kupić jedną rzecz zamiast trzech, ale wiedzieć, że wybrana stylizacja w żadnym aspekcie nas nie zawiedzie!

odziez i jej pochodzenie

She !s to tworzona z pasją, z myślą o Kobietach sukcesu lifestylowa moda biznesowa.